Филип Втори Македонски 30 (Комплекс - БЕЗИСТЕН)   + 389 47 242 084   + 389 75 307 973 / 075 307 983       info@timtravel.mk

Барајте по локации

Калитеа – Вила Мариа

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени ...
Прочитај повеќе

Пефкохори – Вила Рафаил

Вила Рафаил е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно ...
Прочитај повеќе

Пефкохори – Вила Електра

Вилата се наоѓа покрај црквата, во непосредна близина на центарот, во мирниот дел на Пефкохори, оддалечена на околу 350 м ...
Прочитај повеќе

Ханиоти – Вила Георге

Објектот George Apartments се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет “Masutis” и мноштвото градски содржини, ...
Прочитај повеќе

Полихроно – Вила Зорбас

Вила Зорбас се наоѓа во Полихроно, на 30м одалеченост од плажа. Лоцирана во централниот дел на Полихроно, идеална е за ...
Прочитај повеќе

Полихроно – Вила Пападопулос

Вила Пападопулос се наоѓа на 400м од центарот на Полихроно и на отприлика 270м оддалеченост од море, во мирниот дел ...
Прочитај повеќе

Калитеа – Вила Попис

Вила Попис се наоѓа на самото шеталиште, т.е прва пешачка улица во строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се ...
Прочитај повеќе

Фурка – Вила Флегос

 Villa Flegos е голем комплекс во форма на поврзани хациенди, кои во својот состав брои повеќе различки студија и апартмани ...
Прочитај повеќе

Сивири – Вила Анемохади

Вилата е лоцирана на  90 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани ...
Прочитај повеќе

Полихроно – Вила Reall Apartmani

Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се спуштате кон ...
Прочитај повеќе

НЕА ПОТИДЕА Вила “HAUS LITEA”

Вила Хаус “Литеа” се наоѓа во Неа Потидеа на прва линија до плажа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот ...
Прочитај повеќе

Полихроно – Вила Сташа

Вилата STASHA Apartments се наоѓа во централниот дел на Полихроно, на оддалеченост од околу 190 метри од градската плажа. Во ...
Прочитај повеќе

Полихроно – Вила Асимениа

Вила ASIMENIА се наоѓа во стариот дел на Полихроно во близина на центарот на ова туристичко место. Овој објект има трокреветни студиа, ...
Прочитај повеќе

Фурка – Вила Агиос Георгиос

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат ...
Прочитај повеќе

Ханиоти – Вила Панорама

Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со ...
Прочитај повеќе

Полихроно – Хотел Polihrono Beach Hotel 3***

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња Услуга: Ноќевање со појадок Интернет: ...
Прочитај повеќе

Фурка Вила “АЛЕКСАНДАР”

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат ...
Прочитај повеќе

Сивири – Вила Сиртаки

Сивири е туристичко место кое се наоѓа во југозападниот дел на Касандра Полуостров во Халкидики, меѓу Kassandria и Fourka околу 82 ...
Прочитај повеќе

Вила “KASANDROS”

Вила Касандрос се наоѓа на околу 100 метри од плажа и околу 250 метри од центарот на градот. Покриена со ...
Прочитај повеќе

Калитеа – Вила Јанис

Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа. Во ...
Прочитај повеќе

Неи Пори – Вила Анастасиос

Вилата се наоѓа веднаш до вилата Магас. Има мал двор со зеленило и истата е идеална за пријатен одмор. Сите ...
Прочитај повеќе

Неи Пори – Вила Магас

Вилата Магас се наоѓа на 150м од песочната плажа, во убаво уреден двор. Villa Maggas се наоѓа веднаш до вилата Анастасиос ...
Прочитај повеќе

Лептокарија – Вила Дима

Студијата Dima се наоѓаат на високо приземје од истоимениот објект во Лептокарија, лоциран на само триесетина местри од градската песочна плажа. Нивната ...
Прочитај повеќе

Лептокарија – Вила Ерато

Вилата Ерато се наоѓа на главната улица I.Metaxa, која заврршува пред градската плажа и шеталиштето во Лептокарија, оддалеченa е само ...
Прочитај повеќе

Олимпик Бич – Вила Елефтерија

Вила Елефтериа се наоѓа наспроти вила Акрополис во Олимпик Бич, на околу 150м од плажа, опкружена со убаво зеленило. Во ...
Прочитај повеќе

Паралија – Вила Атина

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија ...
Прочитај повеќе

Неи Пори – Вила Мелиа

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во ПИЕРИА, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и ...
Прочитај повеќе

Лептокарија – Вила Данос

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија ...
Прочитај повеќе

Неи Пори – Вила Аронис

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга ...
Прочитај повеќе

Врахос – Врахос Апартмани

 Врахос Апартманите се наоѓаат на 50м одалеченост од плажа, и располагаат со трокреветни студиа, опремени со мини кујни со прибор ...
Прочитај повеќе

Парга – Вила Димас

Вила Димас се наоѓа во Парга, на 700м одалеченост од плажата Валтос и на 1,5км од центарот на Парга. Вилата ...
Прочитај повеќе

Парга – Вила Олива

Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м ...
Прочитај повеќе

Врахос – Ionian View

Вила Ionian View се наоѓа во Врахос на 60 метри оддалеченост од плажа, вилата нуди прекрасен поглед на Јонското море ...
Прочитај повеќе

Парга – Хотел ,,Alkyon”

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во ...
Прочитај повеќе

Врахос – Sea View Apartments

Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бар на плажа со лежалки (кои не се бесплатни, ...
Прочитај повеќе

Парга – Вила Матина

Вилата  е убава куќа, лоцирана на десната страна на Парга во близина на патеката која води кон големата плажа Валтос ...
Прочитај повеќе

Врахос – Вила Пелагос

Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е лоцирно  помеѓу Парга ...
Прочитај повеќе

Врахос – Вила Лукас

ВРАХОС е една од најбараните дестинации за изминатата година. Во ова мало место се наоѓа на една од најубавите плажи на ...
Прочитај повеќе

Кастросикиа – Хотел Poseidon 3***

Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга ...
Прочитај повеќе

Врахос – Вила Саваш

Вила Саваш се наоѓа на 40 м плажа, помеѓу Врахос и Лигија. Идеална локација за љубителите на мирен одмор. Вилата e ...
Прочитај повеќе

Сивота – Вила “JULIA”

Вилата  е сосема сигурно еден од најубавите објекти за сместување во Сивота. Нејзината локација која е во близина на главното ...
Прочитај повеќе

Сивота – Вила “Long Summer”

Long Summer е лоцирана на околу 400 метри од најблиската плажа во Сивота и околу 700 мтри од марината во ...
Прочитај повеќе

КАНАЛИ – “АЛФА ИОНИО”

Каналис е приморско место во северозападна Грција.Се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 ...
Прочитај повеќе

Вила Вагиа

Амудиа  е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското ...
Прочитај повеќе

Вила Дина

АМУДИА е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското ...
Прочитај повеќе

Парга – Вила Матијас

Објектот Mathias е двокатна зграда со повеќе студија, наменета исклучиво за туристичко престојување во Парга. Нејзината местоположба која иако ја ...
Прочитај повеќе

Парга – Вила Белос

Вилата е убава куќа сместена во непосредна близина на центарот  на Парга. Лоцираноста во една од мноштвото тесни улички кои ...
Прочитај повеќе

Канали – Маргарита Апартмани

Канали е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција. Канали се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза ...
Прочитај повеќе

Канали – Вила Виолета

Канали е приморско место во областа  Превеза,  северозападна Грција. Канали се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно ...
Прочитај повеќе

Врасна – Вила Армирики

Врасна е туристичко место кое се наоѓа на само 80 километри од Солун во заливот “Strimonikos“. Ова место е едно ...
Прочитај повеќе

Торони – Хотел Blue Sea (Old Wing**+)

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на плажата во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики. Хотелски содржини: рецепција, ...
Прочитај повеќе

Неос Мармарас – Вила ,,Alcano”

Ново во нашата понуда – Вила „Alcano“ која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е ...
Прочитај повеќе

Неос Мармарас – Вила Вула

Вила Вула се наоѓа во центарот на Неа Мармарас, на 500 метри од градската плажа, и локациски поставена на главната ...
Прочитај повеќе

Сарти – Вила Панајота

Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и ...
Прочитај повеќе

Метаморфози – Хотел Porto Matina 2**+

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози Хотелски содржини: рецепција, сеф,ресторан, бар, градина, ресторан (ala–cart), детско игралиште, пинг – понг, rent ...
Прочитај повеќе

Неос Мармарас – Вила ,,Sole A Mare”

Вилата „Sole A Mare“ се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната ...
Прочитај повеќе

Неос Мармарас – Вила ,,Mersinis”

Вилата „Mersinis“  во Неос Мармарас на вториот крак Ситонија  има се што Ви е потребно за вистински одмор: конфорни апартмани, ...
Прочитај повеќе

Каламитси – Вила ,,Vrahos”

Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег ...
Прочитај повеќе

Каламитси – Вила ,,Angeliki” (ex Paradise)

Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег ...
Прочитај повеќе

Неа Рода – Вила ”Maria Pashalidou”

Вилата „Maria Pashalidou“ е лоцирана во непосредна близина на строгиот центар, на само 20 метри од плажата во Неа Рода, ...
Прочитај повеќе

Ставрос – Апартхотел „Alexander Inn“

Ставрос е идеално место за семејно летување, за оние кои сакаат да поминат релаксирачки одмор, како и за млади. Има ...
Прочитај повеќе

Неа Рода – Вила „Anastasia“

Живописното приморско место Неа Рода  е вистинскиот избор за сите кои се уморни од гужвата на плажите и сакаат да ...
Прочитај повеќе

Неа Рода – Апартхотел „Lazaridis“

На околу 100 метри од плажата, во мирниот дел на Неа Рода на третиот крак Атос се наоѓа хотелот од ...
Прочитај повеќе

Јерисос – Вила „Maria“

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од ...
Прочитај повеќе

Лаганас – Вила Маринос

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore ...
Прочитај повеќе

Лаганас – Вила Гиатрас

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore ...
Прочитај повеќе

Лаганас – Вила Ана

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore ...
Прочитај повеќе

Нидри – Вила Џорџ

НИДРИ е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот Лефкада. Сместен е во залив опкружен ...
Прочитај повеќе

Василики – Вила Атина

Барањето соодветни зборови за да се опише убавината на скриениот јонски архипелаг станува залудна работа, по само неколку дена престој ...
Прочитај повеќе

Никиана – Вила Порто Фино

Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас и Нидри. Ова место има идеална местоположба за ...
Прочитај повеќе

Катизма – Вила Јонио

Вила Јонио се наоѓа на 2км од Аг.Никити, на самата раскрсница која води до плажата Катизма и е на 1км ...
Прочитај повеќе

Аг. Никитас – Вила Спирос

АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на рид помеѓу маслинови ...
Прочитај повеќе

VILA “ARGIRI”

Категорија:Апартманско сместување, Област: Остров Тасос , Град: Скала Потамиа Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 5 минути ...
Прочитај повеќе

Вила “ALEKSANDRA”

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 50m  од плажа ...
Прочитај повеќе

Close Menu