Паралија – Вила Атина

You are currently viewing Паралија – Вила Атина

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.

Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

 

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E

адреса: Agiou Nikolaou 40

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2021

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ВИЛА АТИНА – ПАРАЛИЈА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 еко   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) Коментар
22.05-29.05.2021 7 69 89 Промо цена
29.05-05.06.2021 7 109 129 Промо цена
05.06-12.06.2021 7 137 172  
12.06-19.06.2021 7 172 218  
19.06-26.06.2021 7 195 241  
26.06-03.07.2021 7 229 287  
03.07-10.07.2021 7 241 298  
10.07-17.07.2021 7 252 310  
17.07-24.07.2021 7 298 345  
24.07-30.07.2021 7 298 345  
30.07-07.08.2021 7 298 345  
07.08-14.08.2021 7 298 345  
14.08-21.08.2021 7 275 333  
21.08-28.08.2021 7 252 310  
28.08-04.09.2021 7 229 275  
04.09-11.09.2021 7 206 241  
11.09-18.09.2021 7 179 199 Промо цена
18.09-25.09.2021 7 159 179 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице
Грција – Област Пиериа и Халкидики – за од Скопје или Битола 35еур по лице / дете од 2-11,99год – 25еур ( доплата за трансфер од Ресен, Охрид – 5еур по лице, Кичево и Штип – 10еур) 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 05:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • * За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
 • *Попустите не се комбинираат
 • * Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
  * Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

GPS:40°15’54.4″N 22°35’48.1″E