Лептокарија – Вила Јанис

You are currently viewing Лептокарија – Вила Јанис

ЛЕПТОКАРИЈА сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафе барови и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад, над пругата.  До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на ден на лице место).

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

Гпс координати: 40.060262, 22.561240

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни смени,  исто не следува попуст за рана резервација

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА -20% ПОПУСТ ЗА ТЕРМИН НА ПРЕСТОЈ ОД 02.07.2022 и 09.07.2022, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 04.07.2022

Датуми 1/4 Studio 2/6App Triple room
21.05.2022 – 28.05.2022
28.05.2022 – 04.06.2022
04.06.2022 – 11.06.2022
11.06.2022 – 18.06.2022
18.06.2022 – 25.06.2022
25.06.2022 – 02.07.2022
02.07.2022 – 09.07.2022
09.07.2022 – 16.07.2022
16.07.2022 – 23.07.2022
23.07.2022 – 30.07.2022
30.07.2022 – 06.08.2022
06.08.2022 – 13.08.2022
13.08.2022 – 20.08.2022
20.08.2022 – 27.08.2022
27.08.2022 – 03.09.2022
03.09.2022 – 10.09.2022
10.09.2022 – 17.09.2022
17.09.2022 – 24.09.2022
24.09.2022 – 01.10.2022

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа: Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 • Битола (Спортска сала) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

– Деца до 1,99 години бесплатно

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

 • 05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

GPS:40.060262, 22.561240