Лептокарија – Вила Катерина

You are currently viewing Лептокарија – Вила Катерина

Вила Катерина се наоѓа во Лептокарија,  сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за багаж. На три спрата, со трокреветни, четврокреветни студиа и апартмани

Во секоја соба има опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред (со доплата на лице место 5еур на ден) и тераса…

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВДЕНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Првите два и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст

ЛЕПТОКАРИЈА – ВИЛА КАТЕРИНА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
термини ноќи студио 1/3 студио 1/4
28.05-04.06.2022 7 79 99
04.06-11.06.2022 7 119 139
11.06-18.06.2022 7 149 169
18.06-25.06.2022 7 189 209
25.06-02.07.2022 7 229 249
02.07-09.07.2022 7 259 279
09.07-16.07.2022 7 279 299
16.07-23.07.2022 7 289 309
23.07-30.07.2022 7 319 339
30.07-06.08.2022 7 319 339
06.08-13.08.2022 7 319 339
13.08-20.08.2022 7 319 339
20.08-27.08.2022 7 309 329
27.08-03.09.2022 7 289 309
03.09-10.09.2022 7 239 259
10.09-17.09.2022 7 199 219
17.09-24.09.2022 7 159 169
24.09-01.10.2022 7 99 109

Услови:

-Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
-Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа: Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице

  • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
  • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

  • Битола (Спортска сала) – 40€ по лице
  • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€
  • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
  • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
  • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

– Деца до 1,99 години бесплатно

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

GPS  40.06463850107964, 22.56628425644762