Yanakiev Club Hotel 4*

Yanakiev Club Hotel 4*

Хотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец.

Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен базен, ноќен клуб, лоби бар, ресторан, фитнес сала, сауна, масажа, ски гардероба, сеф. Собите се опремени со: мини бар, балкон, телефон, САТ ТВ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019

 

Цените вклучуваат:

 употреба на внатрешен базен, надворешен паркинг, (LAN итернет во соба, Wi-Fi во лоби).

Внатрешен паркинг – 30лева на ден, на лице место

Хотелот располага со мал број на соби кој имаат капацитет за 3 возрасни лица

Бебешко креветче – бесплатно

Минимум престој од 4 ноќевања преку цела сезона.

Новост за Зима 2019/2020: сауна, парна бања и лакониум (вклучени во цената за лица од 14год па нагоре) во период од 15:00часот до 19:00часот.

 

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)