Yanakiev Club Hotel 4*

You are currently viewing Yanakiev Club Hotel 4*

Хотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец.

Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен базен, ноќен клуб, лоби бар, ресторан, фитнес сала, сауна, масажа, ски гардероба, сеф. Собите се опремени со: мини бар, балкон, телефон, САТ ТВ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

Собите со поглед на стаза се со задолжителна доплата од 4еур по лице на ден за возрасни и деца од 2 год нагоре

 

YANAKIEV / 4* / BOROVETS
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
07.01.2022
08.01.2022
11.02.2022
12.02.2022
18.02.2022
19.02.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 74.8 138.6 206.8 173.8 138.6 173.8 101.2
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 100.98 187.11 279.18 234.63 187.11 234.63 136.62
SINGLE ROOM 66 117.7 171.6 145.2 117.7 145.2 88
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 66 117.7 171.6 145.2 117.7 145.2 88
SGL 1+1 CHD (6-12,99) 66 117.7 171.6 145.2 117.7 145.2 88
DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 74.8 138.6 206.8 173.8 138.6 173.8 101.2
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 74.8 138.6 206.8 173.8 138.6 173.8 101.2
DBL 2+1 CHD (6-12,99) 89.1 152.9 221.1 188.1 152.9 188.1 115.5
STANDARD SLOPE VIEW
DOUBLE ROOM 74.8 138.6 206.8 173.8 138.6 173.8 101.2
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 100.98 187.11 279.18 234.63 187.11 234.63 136.62
DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 74.8 138.6 206.8 173.8 138.6 173.8 101.2
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 74.8 138.6 206.8 173.8 138.6 173.8 101.2
DBL 2+1 CHD (6-12,99) 89.1 152.9 221.1 188.1 152.9 188.1 115.5
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 105.6 191.4 281.6 225.5 191.4 225.5 173.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 116.6 202.4 292.6 236.5 202.4 236.5 184.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 127.6 213.4 303.6 247.5 213.4 247.5 195.8
APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 111.1 196.9 287.1 231 196.9 231 179.3
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 105.6 191.4 281.6 225.5 191.4 225.5 173.8
APT2 2+1 CHD (6-12,99) 111.1 196.9 287.1 231 196.9 231 179.3
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 111.1 196.9 287.1 231 196.9 231 179.3
APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 116.6 202.4 292.6 236.5 202.4 236.5 184.8
1 BEDROOM APARTMENT SLOPE VIEW
APARTMENT 2 AD 105.6 191.4 281.6 225.5 191.4 225.5 173.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 116.6 202.4 292.6 236.5 202.4 236.5 184.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 127.6 213.4 303.6 247.5 213.4 247.5 195.8
APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 111.1 196.9 287.1 231 196.9 231 179.3
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 105.6 191.4 281.6 225.5 191.4 225.5 173.8
APT2 2+1 CHD (6-12,99) 111.1 196.9 287.1 231 196.9 231 179.3
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 111.1 196.9 287.1 231 196.9 231 179.3
APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 116.6 202.4 292.6 236.5 202.4 236.5 184.8
ПОЛУПАНСИОН 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
07.01.2022
08.01.2022
11.02.2022
12.02.2022
18.02.2022
19.02.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 96.8 160.6 228.8 195.8 160.6 195.8 123.2
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 130.6 216.8 308.8 264.3 216.8 264.3 166.3
SINGLE ROOM 77 128.7 182.6 156.2 128.7 156.2 99
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 77 128.7 182.6 156.2 128.7 156.2 99
SGL 1+1 CHD (6-12,99) 77 128.7 182.6 156.2 128.7 156.2 99
DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 96.8 160.6 228.8 195.8 160.6 195.8 123.2
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 96.8 160.6 228.8 195.8 160.6 195.8 123.2
DBL 2+1 CHD (6-12,99) 116.6 180.4 248.6 215.6 180.4 215.6 143
STANDARD SLOPE VIEW
P.P.P.D.IN DOUBLE ROOM 48.4 80.3 114.4 97.9 80.3 98 61.6
DOUBLE ROOM 96.8 160.6 228.8 195.8 160.6 195.8 123.2
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 130.6 216.8 308.8 264.3 216.8 264.3 166.3
DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 96.8 160.6 228.8 195.8 160.6 195.8 123.2
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 96.8 160.6 228.8 195.8 160.6 195.8 123.2
DBL 2+1 CHD (6-12,99) 116.6 180.4 248.6 215.6 180.4 215.6 143
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 149.6 235.4 325.6 269.5 235.4 269.5 217.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 182.6 268.4 358.6 302.5 268.4 302.5 250.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 215.6 301.4 391.6 335.5 301.4 335.5 283.8
APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 160.6 246.4 336.6 280.5 246.4 280.5 228.8
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 149.6 235.4 325.6 269.5 235.4 269.5 217.8
APT2 2+1 CHD (6-12,99) 160.6 246.4 336.6 280.5 246.4 280.5 228.8
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 160.6 246.4 336.6 280.5 246.4 280.5 228.8
APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 171.6 257.4 347.6 291.5 257.4 291.5 239.8
1 BEDROOM APARTMENT SLOPE VIEW
APARTMENT 2 AD 149.6 235.4 325.6 269.5 235.4 269.5 217.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 182.6 268.4 358.6 302.5 268.4 302.5 250.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 215.6 301.4 391.6 335.5 301.4 335.5 283.8
APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 160.6 246.4 336.6 280.5 246.4 280.5 228.8
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 149.6 235.4 325.6 269.5 235.4 269.5 217.8
APT2 2+1 CHD (6-12,99) 160.6 246.4 336.6 280.5 246.4 280.5 228.8
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 160.6 246.4 336.6 280.5 246.4 280.5 228.8
APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 171.6 257.4 347.6 291.5 257.4 291.5 239.8
RELEASE DAYS 3 7 28 14 7 14 7

 

Цените вклучуваат: употреба на внатрешен базен, надворешен паркинг, (LAN итернет во соба, Wi-Fi во лоби).

Внатрешен паркинг – 30лева на ден, на лице место

Хотелот располага со мал број на соби кој имаат капацитет за 3 возрасни лица

Бебешко креветче – бесплатно

Минимум престој од 4 ноќевања преку цела сезона.

сауна, парна бања и лакониум (вклучени во цената за лица од 14год па нагоре) во период од 15:00часот до 19:00часот.

 

Доплати:

  • -Доплата за соба со поглед на терен – 4еур по лице на ден, за возрасни и деца од 2-11,99год вклучително.
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  • -Новогодишна вечера – 85еур возрасен , 45еур дете од 2-11,99год
  • -Божиќна вечера – 50еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

 

Политика на отказ:

  • Во период од 26.12-03.01.2022 – до 28дена пред пристигање без пенали, по овој период 3 ноќевања пенали
  • Во период од 03.01-08.01.2022 – до 14дена пред пристигање без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали
  • Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, после ова 1 ноќевање пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)