Hotel Moura 3*

You are currently viewing Hotel Moura 3*

Хотелот располага со спа центар, ресторан, парна бања, сауна, интернет, паркинг, хотелот е лоциран на 1500м од гондолата, 900м од центарот на Бoровец

Опис на собите: кабелска ТВ, телефон, бања, балкон

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.12.2021

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 = ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ВО ПЕРИОД ОД 01.12-23.12.2021 И 06.03-20.04.2022

 

MURA BOROVETS 3*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2021
23.12.2021
B
24.12.2021
29.12.2021
C
30.12.2021
02.01.2022
B
03.01.2022
27.01.2022
D
28.01.2022
05.02.2022
B
06.02.2022
26.02.2022
D
27.02.2022
05.03.2022
A
06.03.2022
20.04.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDART
DOUBLE [2ADL] 55 63.8 116.6 63.8 72.6 63.8 72.6 55
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 74.25 86.1 157.4 86.1 98 86.1 98 74.2
SINGLE [1ADL] 55 63.8 116.6 63.8 72.6 63.8 72.6 55
1 ADL +1 CHD (0-3,99) 55 63.8 116.6 63.8 72.6 63.8 72.6 55
1 ADL +1 CHD (4-12,99) 55 63.8 116.6 63.8 72.6 63.8 72.6 55
1 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-12,99) 55 63.8 116.6 63.8 72.6 63.8 72.6 55
1 ADL +2 CHD (4-12,99) (4-12,99) 68.7 79.75 145.7 79.7 90.7 79.7 90.7 68.7
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 55 63.8 116.6 63.8 72.6 63.8 72.6 55
2 ADL +1 CHD (4-12,99) 68.7 79.75 145.75 79.75 90.75 79.75 90.75 68.75
TRIPLE
TRIPPLE [3ADL] 89.1 95.7 181.5 95.7 104.5 95.7 104.5 89.1
TRIPPLE+EXTRA BED [1. ADL] 109.8 118 223.8 118 128.8 118 128.8 109.8
3 ADL +1 CHD (0-3,99) 89.1 95.7 181.5 95.7 104.5 95.7 104.511 89.1
3 ADL +1 CHD (4-12,99) 103.9 111.6 211.7 111.6 121.9 111.6 121.9 103.9
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2021
23.12.2021
B
24.12.2021
29.12.2021
C
30.12.2021
02.01.2022
B
03.01.2022
27.01.2022
D
28.01.2022
05.02.2022
B
06.02.2022
26.02.2022
D
27.02.2022
05.03.2022
A
06.03.2022
20.04.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDART
DOUBLE [2ADL] 75.9 79.2 132 79.2 90.2 79.2 90.2 75.9
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 102.4 106.9 178.2 106.9 121.7 106.9 121.7 102.4
SINGLE [1ADL] 75.9 79.2 132 79.2 90.2 79.2 90.2 75.9
1 ADL +1 CHD (0-3,99) 75.9 79.2 132 79.2 90.2 79.2 90.2 75.9
1 ADL +1 CHD (4-12,99) 75.9 79.2 132 79.2 90.2 79.2 90.2 75.9
1 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-12,99) 75.9 79.2 132 79.2 90.2 79.2 90.2 75.9
1 ADL +2 CHD (4-12,99) (4-12,99) 94.8 99 165 99 112.7 99 112.75 94.8
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 75.9 79.2 132 79.2 90.2 79.2 90.2 75.9
2 ADL +1 CHD (4-12,99) 94.8 99 165 99 112.75 99 112.75 94.8
TRIPLE
TRIPPLE [3ADL] 115.5 122.1 201.3 122.1 134.2 122.1 134.2 115.5
TRIPPLE+EXTRA BED [1. ADL] 142.4 150.5 248.2 150.5 165.5 150.5 165.5 142.4
3 ADL +1 CHD (0-3,99) 115.5 122.1 201.3 122.1 134.2 122.1 134.2 115.5
3 ADL +1 CHD (4-12,99) 134.7 142.4 234.8 142.4 156.5 142.4 156.5 134.7
RELEASE DAYS 2//2 3//3 14//14 3//3 5//5 3//3 5//5 2//2

 

Во цените е вклучено: употреба внатрешен релакс центар у базен,  ски гардероба, интернет, соба со игри

Трокреветните соби се со балкон

 

  • Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната е задолжителна
  • Бебешко креветче – бесплатно и на барање доколку е слободно

 

Доплати:

  • -Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 3-12,99год
  • -Божиќна вечера: 30еур возрасен, 15еур дете од 3-12,9год
  • -Паркинг – 5еур на ден
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)