MPM Hotel Guinness 4*

You are currently viewing MPM Hotel Guinness 4*

Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со затоплена вода, сауна, парна бања и масажа (со доплата). Бесплатен отворен паркинг и затворен со доплата од 8еур на ден. Бесплатно вифи во заедничките простории.

 

Генерални услови:

Новогодишната вечера е задолжителна – 75еур по возрасен -37еур дете од 2-11,99год.

 

Во цената е вклучено:

базен, сауна, парна бања, ски гардероба за своја опрема, Wi-Fi на рецепција , превоз до гондолата.

 

  • Внатрешен паркинг – 8 еур на ден.
  • Бебешко креветче – бесплатно на барање

 

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)