Orbilux Hotel 3*

You are currently viewing Orbilux Hotel 3*

Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и двоспални апартмани.

СОДРЖИНА: За удобноста на гостите хотелот има централно греење, рецепција, собна услуга, интернет, лоби бар, ресторан, летна градина, скара, покриен базен, современо опремен спа центар (сауна, парна бања) со топла врска, фитнес центар, сали за масажа, ски гардероба, минибус кој бесплатно ве носи и враќа од ски центарот, лифт, 24 часовна лекарска услуга.

Ресторанот Орбилукс нуди пријатна атмосфера со вкусна храна, како класична, така и традиционална, подготвена од мајсторските раце на готвачите.

Од апартманите се открива неверојатна глетка кон пистите на Банско и Пирин планина. Хотелот нуди можност за изнајмување на ски опрема и купување на ски карта директно на рецепцијата. Собите располагаат со мини кујна.

Во цената е вклучено: 

употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.

 

Новогодишна вечера (задолжителна) = 55еур возрасно лица, 27еур дете од 5-12,99год, деца од 13-17,99год – 35еур

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!!!

Минимум престој од 28.12-07.01.2021 – 4 ноќевања

 

ДОПЛАТИ:

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Дете од 0-1,99год не плаќа такси 

 

Политика на отказ на резервација:

  • Доцен отказ: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.
  • Не појавување во хотел: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)