Orbilux Hotel 3*

You are currently viewing Orbilux Hotel 3*

Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и двоспални апартмани.

СОДРЖИНА: За удобноста на гостите хотелот има централно греење, рецепција, собна услуга, интернет, лоби бар, ресторан, летна градина, скара, покриен базен, современо опремен спа центар (сауна, парна бања) со топла врска, фитнес центар, сали за масажа, ски гардероба, минибус кој бесплатно ве носи и враќа од ски центарот, лифт, 24 часовна лекарска услуга.

Ресторанот Орбилукс нуди пријатна атмосфера со вкусна храна, како класична, така и традиционална, подготвена од мајсторските раце на готвачите.

Од апартманите се открива неверојатна глетка кон пистите на Банско и Пирин планина. Хотелот нуди можност за изнајмување на ски опрема и купување на ски карта директно на рецепцијата. Собите располагаат со мини кујна.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.09.2021, СО 50% УПЛАТА ДО 05.10.2021 (НЕВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-08.01.2022)

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.10.2021, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2021 (НЕВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-08.01.2021)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.11.2021, СО УПЛАТА 50% ДО 30.10.2021 (ВАЛИДЕН САМО ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-08.01.2021)

ORBILUX / 3* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
27.12.2021
28.12.2021
07.01.2022
08.01.2022
07.03.2022
08.03.2022
17.04.2022
ЦЕНА ПО СОБА АН ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD СТАНДАРД ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА
ПОЛУПАНСИОН
SINGLE ROOM 46.2 58.3 87 58.3 46.2
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 46.2 58.3 87 58.3 46.2
STUDIO СТУДИО
ПОЛУПАНСИОН
STUDIO 2 ADULTS 57.2 72.6 110 72.6 57.2
ST2AD 1+1 CHD (5-12,99) 48.6 61.7 93.5 61.7 48.6
ST2AD 1+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 48.6 61.7 93.5 61.7 48.6
ST2AD 1+2 CHD (5-12,99) (5-12,99) 63 80 121 80 63
ST2AD 2+1 CHD (5-12,99) 71.5 90.7 137.5 90.7 71.5
ST2AD 2+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 71.5 90.7 137.5 90.7 71.5
1 BEDROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ПОЛУПАНСИОН
APARTMENT 2AD 74.8 90.2 127.6 90.2 74.8
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 85.8 108.9 165 108.9 85.8
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL] 96.8 127.6 202.4 127.6 96.8
APT2 1+1 CHD (5-12,99) 74.8 90.2 127.6 90.2 74.8
APT2 1+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 74.8 90.2 127.6 90.2 74.8
APT2 1+2 CHD (5-12,99) (5-12,99) 85.8 108.9 165 108.9 85.8
APT2 2+1 CHD (5-12,99) 85.8 108.9 165 108.9 85.8
APT2 2+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 85.8 108.9 165 108.9 85.8
APT2 2+2 CHD (5-12,99) (5-12,99) 100.1 126 192.5 126 100.1
APT2 3+1 CHD (5-12,99) 100.1 126 192.5 126 100.1
APT2 3+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 100.1 126 192.5 126 100.1
2 BEDROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ПОЛУПАНСИОН
APARTMENT 4 AD 123.2 136.4 211.2 136.4 123.2
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 143 161.7 249.7 161.7 143
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED [2. ADL] 162.8 187 288.2 187 162.8
APT4 2+2 CHD (5-12,99) (5-12,99) 105 116 180 116 105
APT4 3+1 CHD (5-12,99) 114 126.1 195.3 126.17 114
APT4 3+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 114 126.1 195.3 126.17 114
APT4 3+2 CHD (5-12,99) (5-12,99) 129.4 143.22 221.76 143.22 129.4
APT4 4+1 CHD (5-12,99) 138.6 153.45 237.6 153.45 138.6
APT4 4+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 138.6 153.45 237.6 153.45 138.6
APT4 4+2 CHD (5-12,99) (5-12,99) 154 170.5 264 170.5 154
APT4 5+1 CHD (5-12,99) 158.4 178.75 276.1 178.75 158.4
APT4 5+2 CHD (0-4,99) (5-12,99) 158.4 178.75 276.1 178.75 158.4
RELEASE DAYS 7 10 28 10 7

Во цената е вклучено: 

употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.

 

Новогодишна вечера (задолжителна) = 55еур возрасно лица, 27еур дете од 5-12,99год, деца од 13-17,99год – 35еур

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!!!

Минимум престој од 28.12-07.01.2021 – 4 ноќевања

 

ДОПЛАТИ:

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Дете од 0-1,99год не плаќа такси 

 

Политика на отказ на резервација:

  • Доцен отказ: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.
  • Не појавување во хотел: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)