Platinum Hotel & Casino Bansko 4*

You are currently viewing Platinum Hotel & Casino Bansko 4*

Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско.
Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар. Сите соби се опремени со кабловска, тоалет, мини бар.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2021

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

 

PLATINUM HOTEL & CASINO BANSKO / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
26.11.2021
17.12.2021
B
18.12.2021
26.12.2021
C
27.12.2021
03.01.2022
B
04.01.2022
06.01.2022
A
07.01.2022
19.01.2022
D
20.01.2022
07.02.2022
A
08.02.2022
28.03.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ECONOMY WITHOUT BALCONY
DOUBLE [2ADL] 92.4 121 178.2 121 92.4 101.2 92.4
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 129.36 169.4 249.48 169.4 129.36 141.68 129.36
SINGLE [1ADL] 67.1 94.6 147.4 94.6 67.1 75.9 67.1
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 67.1 94.6 147.4 94.6 67.1 75.9 67.1
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 80.85 105.8 156 105.8 80.85 88.55 80.85
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 80.85 105.8 156 105.8 80.85 88.55 80.85
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 92.4 121 178.2 121 92.4 101.2 92.4
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 92.4 121 178.2 121 92.4 101.2 92.4
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 115.5 151.25 222.75 151.25 115.5 126.5 115.5
STANDARD WITHOUT BALCONY
DOUBLE [2ADL] 94.6 127.6 189.2 127.6 94.6 107.8 94.6
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 132.44 178.64 264.88 178.64 132.44 150.92 132.44
SINGLE [1ADL] 69.3 99 155.1 99 69.3 81.4 69.3
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 69.3 99 155.1 99 69.3 81.4 69.3
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 82.7 111.65 165.55 111.65 82.7 94.32 82.7
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 82.7 111.65 165.55 111.65 82.7 94.32 82.7
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 94.6 127.6 189.2 127.6 94.6 107.8 94.6
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 94.6 127.6 189.2 127.6 94.6 107.8 94.6
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 118.25 159.5 236.5 159.5 118.25 134.75 118.25
STANDARD WITH BALCONY
DOUBLE [2ADL] 96.8 132 193.6 132 96.8 110 96.8
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 135.52 184.8 271.04 184.8 135.52 154 135.52
SINGLE [1ADL] 71.5 101.2 158.4 101.2 71.5 83.6 71.5
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 71.5 101.2 158.4 101.2 71.5 83.6 71.5
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 84.7 115.5 169.4 115.5 84.7 96.25 84.7
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 84.7 115.5 169.4 115.5 84.7 96.25 84.7
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 96.8 132 193.6 132 96.8 110 96.8
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 96.8 132 193.6 132 96.8 110 96.8
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 121 165 242 165 121 137.5 121
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE [2ADL] 117.7 157.3 233.2 157.3 117.7 132 117.7
JUNIOR SUITE+EXTRA BED [1. ADL] 164.78 220.22 326.48 220.22 164.78 184.8 164.78
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 117.7 157.3 233.2 157.3 117.7 132 117.7
2 ADL +2 CHD (0-1,99) (0-11,99) 117.7 157.3 233.2 157.3 117.7 132 117.7
2 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 147.12 196.62 291.5 196.62 147.12 165 147.12
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 164.78 220.22 326.48 220.22 164.78 184.8 164.78
RELEASE DAYS 5//5 7//7 27//27 7//7 5//5 7//7 5//5

 

Во цената е вклучено:

  • употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг
  • Бебешко креветче – бесплатно – на барање

 

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки

 

ДОПЛАТИ:

  • -ланч пакет – 9 еур возрасен,  5 еур дете од 2-11,99год
  • -Новогодишна вечера – задолжителна – 82еур возрасен, 41еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

  • Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период до 27дена пред пристигање, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони до 7 дена пред пристигање
  • Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.
  • Отказ на резервација која подложи на рано букирање – возможно само на 20 дена предхоен отказ, после овој период 100% пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)