Hotel Complex ZARA Resort & SPA 4*

Hotel Complex ZARA Resort & SPA 4*

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една сплана, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2019, (ВАЖЕЧКИ САМО ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 28.12-02.01.2020)

 

ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
02.01.2020
D
03.01.2020
11.01.2020
E
12.01.2020
23.01.2020 23.02.2020
08.03.2020
D
24.01.2020
22.02.2020
STANDARD ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
2 Возрасни лица 59.4 70.4 121 77 68.2 77
1 Возрасно лице 47.5 56.3 96.8 61.6 54.5 61.6
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 47.5 56.3 96.8 61.6 54.5 61.6
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 50.4 59.8 121 65.4 57.9 65.4
SUPERIOR ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СУПЕРИОР ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8
3 Возр.лица на екстра легло 92 106.9 175.2 115.8 103.9 115.8
1 Возрасно лице 54.5 63.3 103.8 68.6 61.6 68.6
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 54.5 63.3 103.8 68.6 61.6 68.6
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 57.9 67.3 129.8 72.9 65.4 72.9
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 57.9 67.3 129.8 72.9 65.4 72.9
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 75 87.1 162.2 94.3 84.7 94.3
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 85.2 99 162.2 107.2 96.2 107.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 68.2 79.2 129.8 85.8 77 85.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 85.2 99 162.2 107.2 96.2 107.2
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 102.3 118.8 194.7 128.7 115.5 128.7
1-BED ROOM APARTAMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8
3 Возр.лица на екстра легло 107 121.7 190 130.6 118.8 130.6
4 Возр.лица на екстра легло 134.6 153.3 239.3 164.5 149.6 164.5
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 99 112.7 176 121 110 121
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 79.2 90.2 140.8 96.8 88 96.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 99 112.7 176 121 110 121
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 119 135.3 211.2 145.2 132 145.2
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 107 121.7 190 130.6 118.8 130.6
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 126.7 144.3 225.2 154.8 140.8 154.8
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ
4 Возрасни лица 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6
5 Возр.лица на екстра легло 186 212 331 227.5 206.8 227.5
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 178.2 203 316.8 217.8 198 218
4 Возр +2 Дете (0-5,99) (0-5,99) 158.4 180.4 281.6 193.6 176 193.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 178.2 203 316.8 217.8 198 217.8
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 198 225.5 352 242 220 242
5 Возр +1 Дете (0-5,99) 186 212 330.88 227.5 206.8 227.5
5 Возр +1 Дете (6-11,99) 206 234.5 366 251.6 228.8 251.6
RELEASE DAYS 7//7 21//21 32//30 21//21 21//21 21//21
Период на резервирање Период на престој Промоции
November 1, 2019 December 27, 2019 December 1, 2019 December 27, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
November 1, 2019 April 11, 2020 January 3, 2020 April 11, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

Генерални услови:

Во цената е вклучено:

 • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, релакс зона, детска соба
 • Ски гардероба за опрема
 • Трансфер до гондолата со определена саaтница
 • Wi-Fi низ целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

 • влечки за Спа – 1,5 еур по пар
 • сеф-2еур на ден

 

 • Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место
 • Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат
 • Новогодишната вечера задолжителна 65еур возрасен и 32еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год
 • Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.
 • Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 28.12. до 03.01.!
 • За гостите кои престојуваат за новогодишниот период, регуларната вечера нема да биде послужена, ќе бидат послужени со ручек на 01.01.2020
  Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.
 • Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6 еур по ноќ.
 • За новогодишниот период од 28,12-02,01.2020, минимум престој до 5 ноќевања.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ