Zara Hotel 4*

You are currently viewing Zara Hotel 4*

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една спaлна, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

 

Генерални услови:

Во цената е вклучено:

  • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, релакс зона, детска соба
  • Ски гардероба за опрема
  • Трансфер до гондолата со определена саaтница
  • Wi-Fi низ целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

  • влечки за Спа – 1,5 еур по пар
  • сеф-2еур на ден

Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место

Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат !!!

Новогодишната вечера задолжителна 65еур возрасен и 32еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год

Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.

Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 28.12. до 03.01.!

За гостите кои престојуваат за новогодишниот период, регуларната вечера нема да биде послужена, ќе бидат послужени со ручек на 01.01.2022

Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6еур по ноќ.

 

За новогодишниот период од 28,12-02,01.2022, минимум престој до 5 ноќевања, и од 22.12-27.12.2021 – 3 ноќевања минимум престој.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси, деца од 0-5,99год – плаќаат само на лице место ресортска такса од 0,6еур на ден

 

Политика на отказ на резервација:

  • Во период од 01.12-22.12.2021 и 08.03-10.04.2022  до 7 дена пред пристигање без пенали -потоа 50%
  • Останатиот период до 21 ден пред пристигање без пенали – потоа 100% пенали
  • Новогодишниот период до 30 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)