Hotel Samokov 4*

You are currently viewing Hotel Samokov 4*

Хотелот Самоков се наоѓа на 180м од ски лифтот и 90м од центарот. Располага со 250 соби. Спа центарот се состои од фитнес сала, внатрешен базен, масажа, солариум, сауна и парна бања.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2021

ПРОМОЦИИ: 

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД ОД 02.01-15.01.2022 И 07.03-31.03.2022

SAMOKOV / 4* / BOROVETS
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 19.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
16.01.2022
17.01.2022
28.01.2022
29.01.2022
25.02.2022
26.02.2022
10.04.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 59.4 101.2 81.4 66 81.4 59.4
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 84.6 144.21 116 94 116 84.6
SINGLE ROOM 48.4 69.3 59.4 51.7 59.4 48.4
DBL 1+1 CHD (5-11,99) 44.5 76 61 49.5 61 44.5
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 48.4 69.3 59.4 51.7 59.4 48.4
DBL 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 44.5 76 61 49.5 61 44.5
DBL 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 59.4 101.2 81.4 66 81.4 59.4
DBL 2+1 CHD (5-11,99) 74.2 126.5 101.7 82.5 101.7 74.2
DBL 2+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 74.2 126.5 101.7 82.5 101.7 74.2
ПОЛУПАНСИОН 19.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
16.01.2022
17.01.2022
28.01.2022
29.01.2022
25.02.2022
26.02.2022
10.04.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУАПСНИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 68.2 110 92.4 77 92.4 68.2
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 97.1 156.7 131.6 109.7 131.6 97.1
SINGLE ROOM 52.8 73.7 64.9 57.2 64.9 52.8
DBL 1+1 CHD (5-11,99) 51.15 82.5 69.3 57.7 69.3 51.1
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 52.8 73.7 64.9 57.2 64.9 52.8
DBL 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 51.15 82.5 69.3 57.7 69.3 51.1
DBL 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 68.2 110 92.4 77 92.4 68.2
DBL 2+1 CHD (5-11,99) 85.2 137.5 115.5 96.2 115.5 85.2
DBL 2+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 85.2 137.5 115.5 96.2 115.5 85.2
RELEASE DAYS 5 21 10 10 10 5

 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, wi-fi, паркинг доколку има расположливи места

Бебешко креветче – бесплатно

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

 

ДОПЛАТИ:

  • -Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год
  • -Божиќна вечера – незадолжителна – 27еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

 

Минимум престој од 5 ноќевања во период од 26.12-02.01.2022, останатиот период 3 ноќевања.

 

Политика за откажување на резервации

  • -Отказ без задршка на средства: A – 5 дена / B – 15 дена / C and D -10 дена.
  • -Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди
  • -No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)