Hotel Samokov 4*

You are currently viewing Hotel Samokov 4*

Хотелот Самоков се наоѓа на 180м од ски лифтот и 90м од центарот. Располага со 250 соби. Спа центарот се состои од фитнес сала, внатрешен базен, масажа, солариум, сауна и парна бања.

 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, wi-fi, паркинг доколку има расположливи места

Бебешко креветче – бесплатно

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

 

ДОПЛАТИ:

  • -Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год
  • -Божиќна вечера – незадолжителна – 27еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

 

 

 

Политика за откажување на резервации

  • -Отказ без задршка на средства: A – 5 дена / B – 15 дена / C and D -10 дена.
  • -Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди
  • -No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)