Lion Hotel Borovets 4*

Lion Hotel Borovets 4*

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи, паркинг, собен сервис, сервис за пеглање и перење, менувачница, билјард, пинг понг.

Спа центарот располага со затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, амам и можност за масажни третмани со доплата.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

 

 

Во цените е вклучено: ноќевање на база полупансион, употреба на базен, сауна, фитнес, џакузи, трансфер до гондолата и назад. За време на вечерата вклучени се и пијалоци како пиво, вино, вода и џус.

Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.

Промоциите и попустите можат да се комбинираат

Доплати:

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  • -Новогодишна вечера – задолжителна: 75еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год
  • -Божиќна вечера – не задолжителна: 45еур возрасен, 22.5еур дете од 4-11,99год

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)