Lion Hotel Borovets 4*

You are currently viewing Lion Hotel Borovets 4*

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи, паркинг, собен сервис, сервис за пеглање и перење, менувачница, билјард, пинг понг.

Спа центарот располага со затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, амам и можност за масажни третмани со доплата.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 10=9, 14=12 ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 27.02-31.03.2022

 

LION BOROVETS / 4* / BOROVETS
HALF BOARD / EUR 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
25.12.2021
26.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
07.01.2022
08.01.2022
11.02.2022
12.02.2022
18.02.2022
19.02.2022
25.02.2022
26.02.2022
01.04.2022
STANDARD
DOUBLE ROOM 74.8 81.4 138.6 85.8 81.4 85.8 81.4 74.8
SINGLE ROOM 53.9 56.1 132 58.3 56.1 58.3 56.1 53.9
DBL 1+1 CHD (4-11,99) 65.45 71.225 121.275 75.075 71.225 75.075 71.225 65.45
SGL 1+1 CHD (0-3,99) 53.9 56.1 132 58.3 56.1 58.3 56.1 53.9
DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 65.45 71.2 121.2 75 71.2 75 71.2 65.45
TWIN LARGE
DOUBLE ROOM 81.4 90.2 145.2 94.6 90.2 94.6 90.2 81.4
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 112.2 124.3 200.2 130.9 124.3 130.9 124.3 112.2
DBL 1+1 CHD (4-11,99) 71.2 78.9 127.05 82.7 78.9 82.7 78.9 71.2
DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 71.2 78.9 127.05 82.7 78.925 82.775 78.9 71.2
DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 91.5 101.4 163.35 106.4 101.475 106.425 101.4 91.5
DBL 2+1 CHD (4-11,99) 101.7 112.75 181.5 118.2 112.75 118.25 112.7 101.7
DBL 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 101.7 112.75 181.5 118.2 112.75 118.25 112.7 101.7
FAMILY ROOM
FAMILLY ROOM 2 ADL 99 107.8 158.4 114.4 107.8 114.4 107.8 99
FAM2 1+1 CHD (4-11,99) 86.6 94.3 138.6 100.1 94.3 100.1 94.3 86.6
FAM2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 86.6 94.3 138.6 100.1 94.3 100.1 94.3 86.6
FAM2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 111.3 121.2 178.2 128.7 121.2 128.7 121.2 111.3
FAM2 2+1 CHD (4-11,99) 123.7 134.7 198 143 134.75 143 134.7 123.7
FAM2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 123.7 134.7 198 143 134.75 143 134.7 123.7
FAM2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 148.5 161.7 237.6 171.6 161.7 171.6 161.7 148.5
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT [2ADL] 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APARTMENT [3ADL] 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APARTMENT [4ADL] 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 2+3 CHD (0-3,99) (4-11,99) (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 3+1 CHD (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 3+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 4+1 CHD (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
APP 4+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 159.5 176 264 187 176 187 176 159.5
RELEASE DAYS 7 7 28 14 7 14 7 7

 

Во цените е вклучено: ноќевање на база полупансион, употреба на базен, фитнес, трансфер до гондолата и назад.

Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.

Промоциите и попустите НЕ можат да се комбинираат

 

Доплати:

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур / Задолжителна ресортска такса (ке се објави дополнително)
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  • -Новогодишна вечера – задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 4-11,99год
  • -Божиќна вечера – не задолжителна: 50еур возрасен, 25еур дете од 4-11,99год

 

Политика на отказ:

  • За период од 27.12-03.01.2022, до 14 дена пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали
  • За останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)