Radina’s Way Hotel 4*

You are currently viewing Radina’s Way Hotel 4*

Хотелот се наоѓа во Боровец, во центарот на старата шума. Хотелот располага со луксузни соби, лоби бар, главен ресторан, конференциска сала, СПА и велнес центар, внатрешен базен, сауна и парна бања, превоз до голдолата. Собите се опремени, double или twin bed, тоалет, со сателитска ТВ, мини бар, телефон.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА АН ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2021

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД ОД 01.12-27.12.2021 И 22.02-31.03.2022

 

RADINA’S WAY / 4* / BOROVETS
ПОЛУПАНСИОН 01.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
27.12.2021
28.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
12.02.2022
13.02.2022
05.03.2022
06.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 70.4 103.4 162.8 103.4 90.2 82.9
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 98.5 144.7 227.9 144.7 126.28 116
SINGLE ROOM 56.3 82.7 130.2 82.7 71.5 66.3
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 63.3 93.06 162.8 93 81.18 74.6
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 56.3 82.7 130.2 82.7 71.5 66.3
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 63.3 93.06 162.8 93 81.1 74.6
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 70.4 103.4 162.8 103.4 90.2 82.9
DBL 2+1 CHD (2-11,99) 70.4 103.4 162.8 103.4 90.2 82.9
DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 70.4 103.4 162.8 103.4 90.2 82.9
FAMILY ROOM
FAMILLY ROOM 2 ADL 81.4 114.07 173.8 114.07 99 81.4
FAMILLY ROOM 2 ADL+EXTRA BED 114 160 243.32 160 138.6 114
FAM2 1+1 CHD (2-11,99) 73.26 102.6 173.8 102.6 89.1 73.26
FAM2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 73.26 102.6 173.8 102.6 89.1 73.26
FAM2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 81.4 114.07 173.8 114.07 99 81.4
FAM2 2+1 CHD (2-11,99) 81.4 114.07 173.8 114.07 99 81.4
FAM2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 81.4 114.07 173.8 114.07 99 81.4
FAM2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 101.7 142.5 217.2 142.5 123.7 101.7
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 92.4 124.7 184.8 124.7 110 92.4
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 129.36 174.6 258.72 174.636 154 129.3
APT2 1+1 CHD (2-11,99) 83.16 112.2 184.8 112.2 99 83.1
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 83.16 112.2 184.8 112.2 99 83.1
APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 92.4 124.74 184.8 124.74 110 92.4
APT2 2+1 CHD (2-11,99) 92.4 124.74 184.8 124.74 110 92.4
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 92.4 124.74 184.8 124.74 110 92.4
APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 115.5 155.9 231 155.9 137.5 115.5
1 BEDROOM APARTMENT LUX
APARTMENT 2AD 103.4 134.6 195.8 134.6 121 102.3
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 144.7 188.5 274.12 188.5 169.4 143.2
APT2 1+1 CHD (2-11,99) 93 121 195.8 121 108.9 92
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 93 121 195.8 121 108.9 92
APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 103.4 134.64 195.8 134.64 121 102.3
APT2 2+1 CHD (2-11,99) 103.4 134.64 195.8 134.64 121 102.3
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 103.4 134.64 195.8 134.64 121 102.3
APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 129.2 168.3 244.7 168.3 151.2 127.8
RELEASE DAYS 1 7 21 7 3 1

 

Во цената е вклучено:

  • употреба на базен, сауна, парна бања, транспорт до гондолата, интернет, паркинг доколку има слободни места.
  • Промоциите и попустите можат да се комбинираат
  • Бебешко креветче – бесплатно на барање

 

Доплати:

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  • -Новогодишна вечера – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год

 

Политика на отказ:

  • Во период од 27.12-03.01.2022 – до 14 дена пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали
  • Во период од 04.01-24.01.2022 – до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали
  • Во останатиот период до 3 дена пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

 

Минимум престој:

  • 5 ноќевања од 28.12-03.01.2022, и 2 во останатиот период од сезоната

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)