Flora Hotel 4*

You are currently viewing Flora Hotel 4*

Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, хотелот располага со двокреветни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан (спремен според ковид мерки, со паравани, дистанца и дезинфакција запазена според стандарди, исто храна може да се доставува и во соба запакувана во кутии, ресторан а ла кард, спа центар со базен, (џакузи, сауна, парна бања, солариум и масажа) не се целосно на располагање, конефернциска сала, продавница, детска градника(во моментот не е во употреба поради ковид мерките), билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ НА СТУДИО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.11.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 04.03-31.03.2022

 

FLORA HOTEL / 4* / BOROVETC
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2021
17.12.2021
B
18.12.2021
25.12.2021
C
26.12.2021
03.01.2022
D
04.01.2022
04.03.2022
B
05.03.2022
11.03.2022
A
12.03.2022
31.03.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDART
DOUBLE [2ADL] 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 86.13 100.98 169.29 130.68 100.98 86.13
SINGLE [1ADL] 49.5 58.3 118.8 73.7 58.3 49.5
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 49.5 58.3 118.8 73.7 58.3 49.5
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
STUDIO
STUDIO [2ADL] 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 95.04 111.375 178.2 139.59 111.375 95.04
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
1-BED ROOM APARTMENT
APPARTMENT [2ADL] 83.6 99 154 119.9 99 83.6
APPARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 112.86 133.65 207.9 161.865 133.65 112.86
APPARTMENT+EXTRA BED [2. ADL] 142.12 168.3 261.8 203.83 168.3 142.12
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2 ADL +2 CHD (0-1,99) (0-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 100.32 118.8 184.8 143.88 118.8 100.32
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 112.86 133.65 207.9 161.865 133.65 112.86
RELEASE DAYS 7//5 7//5 28//28 7//7 7//5 7//5

 

Во цените е вклучено:

Употреба на внатрешен базен, останатиот дел од спа центарот не работи целосно поради ковид мерките, на лице место дават информација што може да се користи, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

 

  1. -Попустот и промоциите НЕ се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.
  2. -Бебешко креветче – бесплатно – на барање
  3. -Новогодишната и Божиќната вечера е задолжителна во Флора Комплекс.

 

ДОПЛАТИ: 

  • -Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год
  • -Божиќна вечера: 40еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

  • Во период од 27.12-03.01.2022 , до 28 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали.
  • Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 2 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)