Flora Hotel 4*

You are currently viewing Flora Hotel 4*

Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, хотелот располага со двокреветни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан (спремен според ковид мерки, со паравани, дистанца и дезинфакција запазена според стандарди, исто храна може да се доставува и во соба запакувана во кутии, ресторан а ла кард, спа центар со базен, (џакузи, сауна, парна бања, солариум и масажа) не се целосно на располагање, конефернциска сала, продавница, детска градника(во моментот не е во употреба поради ковид мерките), билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

 

 

Во цените е вклучено:

Употреба на внатрешен базен, останатиот дел од спа центарот не работи целосно поради ковид мерките, на лице место дават информација што може да се користи, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

 

  1. -Попустот и промоциите НЕ се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.
  2. -Бебешко креветче – бесплатно – на барање
  3. -Новогодишната и Божиќната вечера е задолжителна во Флора Комплекс.

 

ДОПЛАТИ: 

  • -Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год
  • -Божиќна вечера: 40еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

  • Во период од 27.12-03.01.2022 , до 28 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали.
  • Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 2 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)