SPA Resort St Ivan Rilski 4*

You are currently viewing SPA Resort St Ivan Rilski 4*

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И САМО НАЕМ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2021 (за период на престој од 09.12-30.12.2021 и 10.01-31.03.2022)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021 (за период на престој од 09.12-30.12.2021 и 10.01-31.03.2022)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2021 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2021 (за период на престој од 31.12-08.01.2022) 

 

SVETI IVAN RILSKI SPA RESORT / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
09.12.2021
23.12.2021
B
24.12.2021
30.12.2021
C
31.12.2021
02.01.2022
D
03.01.2022
08.01.2022
A
09.01.2022
27.01.2022
B
28.01.2022
19.02.2022
A
20.02.2022
09.04.2022
PROMO WITHOUT BALCONY
DOUBLE [2ADL] 70.4 81.4 136.4 94.6 70.4 81.4 70.4
DELUXE
DOUBLE [2ADL] 77 90.2 151.8 105.6 77 90.2 77
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 104.5 122.1 204.6 143 104.5 122.1 104.5
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 77 90.2 151.8 105.6 77 90.2 77
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 86.9 100.1 161.7 115.5 86.9 100.1 86.9
STANDART
DOUBLE [2ADL] 77 90.2 151.8 105.6 77 90.2 77
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 104.5 122.1 204.6 143 104.5 122.1 104.5
SINGLE [1ADL] 69.3 81.4 136.4 94.6 69.3 81.4 69.3
1 ADL +1 CHD (0-11,99) 69.3 81.4 136.4 94.6 69.3 81.4 69.3
1 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 77 90.2 151.8 105.6 77 90.2 77
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 77 90.2 151.8 105.6 77 90.2 77
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 87 100.1 161.7 115.5 87 100.1 87
САМО НАЕМ A
09.12.2021
23.12.2021
B
24.12.2021
30.12.2021
C
31.12.2021
02.01.2022
D
03.01.2022
08.01.2022
A
09.01.2022
27.01.2022
B
28.01.2022
19.02.2022
A
20.02.2022
09.04.2022
STUDIO
STUDIO [2ADL] 66 79.2 140.8 94.6 66 79.2 66
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 89.1 106.7 190.3 127.6 89.1 106.7 89.1
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 66 79.2 140.8 94.6 66 79.2 66
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 73.15 86.35 147.95 101.75 73.15 86.35 73.15
1-BED ROOM APARTMENT
APPARTMENT [2ADL] 77 92.4 162.8 110 77 92.4 77
APPARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 100.1 120 212.3 143 100.1 120 100.1
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 77 92.4 162.8 110 77 92.4 77
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 84.15 99.55 169.95 117.15 84.15 99.55 84.15
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 77 92.4 162.8 110 77 92.4 77
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 84.15 99.55 169.95 117.15 84.15 99.55 84.15
2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 91.3 106.7 177.1 124.3 91.3 106.7 91.3
3 ADL +1 CHD (0-5,99) 100.1 119.9 212.3 143 100.1 119.9 100.1
3 ADL +1 CHD (6-11,99) 107.25 127.05 219.45 150.15 107.25 127.05 107.25
RELEASE DAYS 5//3 7//5 27//14 10//7 5//3 7//5 5//3

 

Генерални услови:

Попустите и промоциите можат да се комбинираат. Но не се калкулира на оброкот во Студиа и Апартмани.

Во цената е вклучено: 

  • парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби

 

  1. Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.
  2. Доплата за Појадок во Студио или АПП – 6еур возрасен, 3еур дете од 6-11,99год
  3. Доплата за ПОЛУПАНСИОН во Студио или АПП – 18еур возрасен, 8еур дете од 6-11,99год
  4. Доплата за ПОЛУПАНСИОН во Двокреветна или Делукс соба – 18еур возрасен, 8еур дете од 6-11,99год

 

Промена на имиња на резервација со ран букинг НЕ Е ВОЗМОЖНО

Бебешко креветче – бесплатно

  1. Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.
  2. Новогодишната вечера е задолжителна-76еур по возрасен, 36еур за дете од 6-11,99год,
  3. Божиќната вечера – незадолжителна, 30еур возрасен, 15еур дете од 6-11,99год.
  4. Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прифаќаат само во анекс зградите.
  5. Минимум престој за новогодишниот период од 3 ноќевања.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)