Strazhite Hotel 4*

You are currently viewing Strazhite Hotel 4*

Хотел Стражите 4* се наоѓа на 200м од гондолата и 1км до центарот на Банско. Составен од 3 спрата со 79 соби.

Хотелот располага со: СПА, базен, фитнес, сауна, амам, ресторан, лоби, конференциска сала, wi-fi, продавница, сеф на рецепција, бар, лоби бар, пикадо, пинг понг, билјард, куглана, паркинг, ски гардероба, менувачница.

Собите располагаат со: балкон, тоалет, клима, мини бар, телевизор, телефон, фен.

 

 

Во цените е вклучено:

  • употреба на Спа, базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, интернет низ целиот хотел и собите, и трансфер до гондолата
  • Бебешко креветче-бесплатно и на барање

ДОПЛАТИ:

  • -Задолжителна Новогодишна вечера – 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна Божиќна вечера – 30еур возрасен, 15еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна ресортска такса од 5еур по лице за цел престој
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)