Strazhite Hotel 4*

You are currently viewing Strazhite Hotel 4*

Хотел Стражите 4* се наоѓа на 200м од гондолата и 1км до центарот на Банско. Составен од 3 спрата со 79 соби.

Хотелот располага со: СПА, базен, фитнес, сауна, амам, ресторан, лоби, конференциска сала, wi-fi, продавница, сеф на рецепција, бар, лоби бар, пикадо, пинг понг, билјард, куглана, паркинг, ски гардероба, менувачница.

Собите располагаат со: балкон, тоалет, клима, мини бар, телевизор, телефон, фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.12.2019

 

STRAZHITE 4*
STRAZHITE 4* 28.12-03.01.2019 04.01-10.01.2020 25.01-21.02.2020 14.12-27.12.2019
11.01-24.01.2020
22.02-06.03.2020
01.12-14.12.2019 07.03-03.04.2020
DBL STANDART / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 87.8 85.6 80.6 69.6 66.3
1Возр+1Дете(2-11,99) 104.7 101.4 94 77.55 72.6
1Возр+2Деца(2-11,99) 139.7 135.3 125.4 103.4 96.8
2 Возрасни лица 139.7 135.3 125.4 103.4 96.8
2Возр+1Дете 139.7 135.3 125.4 103.4 96.8
3 Возрасни лица 195.5 189.4 175.5 144. 135.5
SUITE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+1Дете(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+2Деца(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2 Возрасни лица 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+1Дете(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
3 Возрасни лица 217.1 211 197.1 166.3 157.1
MEZONET / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+1Дете(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+2Деца(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2 Возрасни лица 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+1Дете(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
3 Возрасни лица 217.1 211 197.1 166.3 157.1
Release periods December 1, 2019 7 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Период на отказ December 1, 2019 7 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Пенали 100% пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
NO SHOW пенали 100% пенали 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој
Хотелска такса – по лице за цел престој 5еур 5еур 5еур 5еур 5еур

 

Во цените е вклучено: 

  • употреба на Спа, базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, интернет низ целиот хотел и собите, и трансфер до гондолата.
  • Бебешко креветче-бесплатно и на барање.

 

ДОПЛАТИ:

  • -Задолжителна Новогодишна вечера – 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна Божиќна вечера – 30еур возрасен, 15еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна ресортска такса од 5еур по лице за цел престој
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)