Rila Hotel Borovets 4*

You are currently viewing Rila Hotel Borovets 4*

Хотелот Рила се наоѓа во срцето на ски центарот Боровец (1350м), веднаш до ски стазата. Располага со 257 соби, и 266 студиjа коi се наменети за фамилии. Располага со ресторан, лоби, тениско игралиште, одбојка, спа, базен, џакузи, (сауна, парна бања, и масажа со доплата).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

RILA BOROVETS / 4* / BOROVETS
ПОЛУПАНСИОН 11.12.2021
29.12.2021
30.12.2021
08.01.2022
09.01.2022
11.02.2022
12.02.2022
18.02.2022
19.02.2022
27.02.2022
28.02.2022
07.03.2022
08.03.2022
11.04.2022
SIGNATURE TWIN ROOM RESORT VIEW
DOUBLE ROOM 143 242 165 242 198 165 99
SINGLE ROOM 94.6 181.5 117.7 181.5 159.5 117.7 68.2
SGL 1+1 CHD (0-11,99) 111.1 198 134.2 198 176 134.2 84.7
SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 127.6 214.5 150.7 214.5 192.5 150.7 101.2
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 143 242 165 242 198 165 99
DBL 2+1 CHD (2-11,99) 159.5 258.5 181.5 258.5 214.5 181.5 115.5
DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 159.5 258.5 181.5 258.5 214.5 181.5 115.5
SUPERIOR RESORT VIEW
DOUBLE ROOM 143 253 176 253 209 176 99
SINGLE ROOM 94.6 187 123.2 187 165 123.2 68.2
SGL 1+1 CHD (0-11,99) 111.1 203.5 139.7 203.5 181.5 139.7 84.7
SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 127.6 220 156.2 220 198 156.2 101.2
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 143 253 176 253 209 176 99
DBL 2+1 CHD (2-11,99) 159.5 269.5 192.5 269.5 225.5 192.5 115.5
DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 159.5 269.5 192.5 269.5 225.5 192.5 115.5
SIGNATURE TWIN ROOM SLOPE VIEW
DOUBLE ROOM 154 264 176 264 220 176 110
SINGLE ROOM 105.6 193.6 128.7 193.6 171.6 128.7 79.2
SGL 1+1 CHD (0-11,99) 122.1 210.1 145.2 210.1 188.1 145.2 95.7
SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 138.6 226.6 161.7 226.6 204.6 161.7 112.2
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 154 264 176 264 220 176 110
DBL 2+1 CHD (2-11,99) 170.5 280.5 192.5 280.5 236.5 192.5 126.5
DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 170.5 280.5 192.5 280.5 236.5 192.5 126.5
SUPERIOR SLOPE VIEW
DOUBLE ROOM 154 275 187 275 231 187 110
SINGLE ROOM 105.6 198 134.2 198 188.1 134.2 79.2
SGL 1+1 CHD (0-11,99) 122.1 214.5 150.7 214.5 204.6 150.7 95.7
SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 138.6 231 167.2 231 221.1 167.2 112.2
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 154 275 187 275 231 187 110
DBL 2+1 CHD (2-11,99) 170.5 291.5 203.5 291.5 247.5 203.5 126.5
DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 170.5 291.5 203.5 291.5 247.5 203.5 126.5
FAMILY SUPERIOR RESORT VIEW
FAMILLY ROOM 2 ADL 154 264 176 264 220 176 110
FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW
FAMILLY ROOM 2 ADL 165 286 187 286 242 187 121
DELUXE SUITE RESORT VIEW
SUITE 2 ADULTS [2ADL] 189.2 363 235.4 363 319 235.4 136.4
SUITE 2 ADULTS [3ADL] 189.2 363 235.4 363 319 235.4 136.4
SUI2A 2+1 CHD (2-11,99) 205.7 379.5 251.9 379.5 335.5 251.9 152.9
SUI2A 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 205.7 379.5 251.9 379.5 335.5 251.9 152.9
SUI2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 222.2 396 268.4 396 352 268.4 169.4
DELUXE SUITE SLOPE VIEW
SUITE 2 ADULTS [2ADL] 211.2 387.2 257.4 387.2 343.2 257.4 158.4
SUITE 2 ADULTS [3ADL] 211.2 387.2 257.4 387.2 343.2 257.4 158.4
SUI2A 2+1 CHD (2-11,99) 227.7 403.7 273.9 403.7 359.7 273.9 174.9
SUI2A 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 227.7 403.7 273.9 403.7 359.7 273.9 174.9
SUI2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 244.2 420.2 290.4 420.2 376.2 290.4 191.4
INTERCONNECTED RESORT VIEW
DBL ROOM 2 ADULTS 222.2 407 279.4 407 363 279.4 169.4
DBL ROOM 3 ADULTS 254.1 456.489 315.711 456.489 390.489 315.711 183.711
DBL ROOM 4 ADULTS 286 506 352 506 418 352 198
DBL2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 255.2 440 312.4 440 396 312.4 202.4
DBL3A 3+1 CHD (2-11,99) 270.6 472.989 332.211 472.989 406.989 332.211 200.211
DBL3A 3+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 270.6 472.989 332.211 472.989 406.989 332.211 200.211
INTERCONNECTED SLOPE VIEW
DBL ROOM 2 ADULTS 244.2 429 301.4 429 409.2 301.4 191.4
DBL ROOM 4 ADULTS 308 550 374 550 462 374 220
DBL2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 277.2 462 334.4 462 442.2 334.4 224.4
RELEASE DAYS 14 21 14 21 14 14 14

 

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, wi-fi, паркинг (доколку има слободни места) бесплатено чување на ски опрема и фен за сушење на ски чизми.

Baby cot – Без доплата

Строго е забрането да се носи ски опрема и чизми за скијање во собите, сета се остава во депото на ски оставата на 1ви спрат.

 

Доплати:

  • Задолжителна Новогодишна вечера – 80еур возрасно лице / 40еур дете од 2-11,99год
  • Незадложителна Божиќна вечера – 40еур возрасно лице / 20еур дете од 2-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ

  • Откази на резервации кои не подлежат на казнени пенали: A -до 7 дена, B – до 30 дена, C и D – 10 дена, E – до 57 дена пред пристигнување.
  • Откази на резервации по предвидениот рок: A, C, D, E – казнени пенали во вредност од 2 ноќевања, B – 100% од сумата.
  • No show: 100% од сумата

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)