Belvedere Holiday Club 4*

You are currently viewing Belvedere Holiday Club 4*

Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско.

Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски гардероба, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, солариум, џакузи, парна бања, соба со игри, билјард, пинг понг, детско катче, бебешко креветче итн.

Сместување: Комплексот има 108 апартмани распоредени во 5 блокови кои не се поврзани со топла врска. Сите имаат ТВ САТ, интернет (wireless LAN), централно греење, комплетно опремена кујна и балкон со поглед кон планините.

 

Во цената е вклучено:

 • Користење на базенот, финска сауна, InfraRed сауна,парна бања, џакузи, детско катче, остава за ски опема, превоз до гондолата, интернет.
 • Попустите и Промоциите можат да се комбинираат.
 • За резервациите направени за Новогодишниот период треба да бидат целосно исплатени до 10.12.2021.
 • Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

Доплати: 

 • Новогодишна вечера – Незадолжителна – Возрасен – 70еур, дете од 2-5,99год – 15еур, Дете од 6-11,99год – 35еур
 • Доплата за ПОЛН ПАНСИОН – 13еур возрасен, 7еур дете од 6-11,99год. 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој:

 • 5 ноќевања во период од 26.12-02.01.2022, 3 ноќевања од 03.01-08.01.2022.

 

Политика на отказ на резервација: 

 • Период на престој 26.12-02.01.2022 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали
 • Период на престој од 03.01-08.01.2022 – до 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали
 • Останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали – потоа 1 ноќевање пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)