Belvedere Holiday Club 4*

You are currently viewing Belvedere Holiday Club 4*

Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско.

Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски гардероба, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, солариум, џакузи, парна бања, соба со игри, билјард, пинг понг, детско катче, бебешко креветче итн.

Сместување: Комплексот има 108 апартмани распоредени во 5 блокови кои не се поврзани со топла врска. Сите имаат ТВ САТ, интернет (wireless LAN), централно греење, комплетно опремена кујна и балкон со поглед кон планините.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2021

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 (за престој до 19.12-25.12.2021 и 04.01-01.03.2022) 

BELVEDERE HOLIDAY CLUB / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН 19.12.2021
25.12.2021
26.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
08.03.2022
09.03.2022
01.04.2022
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 1AD 77 149.6 105.6 77
APARTMENT 2AD 77 149.6 105.6 77
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 113.3 188.1 144.1 113.3
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL] 149.6 226.6 182.6 149.6
APT2 1+1 CHD (0-5,99) 77 149.6 105.6 77
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 77 149.6 105.6 77
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 77 149.6 105.6 77
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 104.5 177.1 133.1 104.5
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 77 149.6 105.6 77
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 104.5 177.1 133.1 104.5
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 77 149.6 105.6 77
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 104.5 177.1 133.1 104.5
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 132 204.6 160.6 132
APT2 3+1 CHD (0-5,99) 113.3 188.1 144.1 113.3
APT2 3+1 CHD (6-11,99) 140.8 215.6 171.6 140.8
APT2 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 140.8 215.6 171.6 140.8
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 126.5 244.2 189.2 126.5
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 162.8 282.7 227.7 162.8
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED [2. ADL] 199.1 321.2 266.2 199.1
APT4 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 3+1 CHD (0-5,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 154 271.7 216.7 154
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 154 271.7 216.7 154
APT4 3+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99) 181.5 299.2 244.2 181.5
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 154 271.7 216.7 154
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 154 271.7 216.7 154
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 181.5 299.2 244.2 181.5
APT4 5+1 CHD (0-5,99) 162.8 282.7 227.7 162.8
APT4 5+1 CHD (6-11,99) 190.3 310.2 255.2 190.3
RELEASE DAYS 10 28 21 10

 

Во цената е вклучено:

 • Користење на базенот, финска сауна, InfraRed сауна,парна бања, џакузи, детско катче, остава за ски опема, превоз до гондолата, интернет.
 • Попустите и Промоциите можат да се комбинираат.
 • За резервациите направени за Новогодишниот период треба да бидат целосно исплатени до 10.12.2021.
 • Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

Доплати: 

 • Новогодишна вечера – Незадолжителна – Возрасен – 70еур, дете од 2-5,99год – 15еур, Дете од 6-11,99год – 35еур
 • Доплата за ПОЛН ПАНСИОН – 13еур возрасен, 7еур дете од 6-11,99год. 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој:

 • 5 ноќевања во период од 26.12-02.01.2022, 3 ноќевања од 03.01-08.01.2022.

 

Политика на отказ на резервација: 

 • Период на престој 26.12-02.01.2022 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали
 • Период на престој од 03.01-08.01.2022 – до 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали
 • Останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали – потоа 1 ноќевање пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)