Green Life Resort Bansko 4*

You are currently viewing Green Life Resort Bansko 4*

Модерен хотел во прекрасно опкружување. Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин

Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон

http://www.greenlifehotel-bansko.bg/en/

 

Во цената е вклучено:

  • употреба на Спа центар(базен, сауна, парна бања, тапидариум) бесплатен паркинг, бесплатен wi-fi, транспорт до гондолата.

Новогодишна вечера и Божиќна вечера се задолжителни (за деца до 11,99год не следува седиште во ресторан, ке бидат сместени во сала наменета за деца со анимација)

Попустот не е валиден и за доплатата на Полупансион

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

Доплати:

  • Полупансион – 14еур возрасно лице, 7еур дете од 6-11,99год, на ден
  • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • Новогодишна вечера- 80еур возрасен, 35еур дете од 6-11,99год

 

Политика на отказ на резервација:

До 16 дена пред пристигање – без пенали. Доцен отказ 1 ноќевање пенали