Green Life Resort Bansko 4*

You are currently viewing Green Life Resort Bansko 4*

Модерен хотел во прекрасно опкружување. Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин

Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон

http://www.greenlifehotel-bansko.bg/en/

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД  61,8МКД

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2021

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.11.2021, СОЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2021

(ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД)

 

GREEN LIFE RESORT / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2021
23.12.2021
B
24.12.2021
30.12.2021
C
31.12.2021
02.01.2022
D
03.01.2022
08.01.2022
E
09.01.2022
27.01.2022
D
28.01.2022
05.02.2022
E
06.02.2022
05.03.2022
A
06.03.2022
31.03.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DOUBLE SUPERIOR MAIN BUILDING
DOUBLE [1ADL] [1ADL] 55 84.7 138.6 99 75.9 99 75.9 55
SINGLE [1ADL] [1ADL] 44 67.76 138.6 79.2 60.72 79.2 60.72 44
DOUBLE [2ADL] [2ADL] 55 84.7 138.6 99 75.9 99 75.9 55
1 ADL +1 CHD (0-5,99) 44 67.76 138.6 79.2 60.72 79.2 60.72 44
1 ADL +1 CHD (6-11,99) 55 84.7 138.6 99 75.9 99 75.9 55
STUDIO MAIN BUILDING
STUDIO [1ADL] [1ADL] 60.5 90.2 157.3 103.4 81.4 103.4 81.4 60.5
SINGLE [1ADL] [1ADL] 48.4 72.16 157.3 82.72 65.12 82.72 65.12 48.4
STUDIO [2ADL] [2ADL] 60.5 90.2 157.3 103.4 81.4 103.4 81.4 60.5
1 ADL +1 CHD (0-5,99) 48.4 72.16 157.3 82.72 65.12 82.72 65.12 48.4
1 ADL +1 CHD (6-11,99) 60.5 90.2 157.3 103.4 81.4 103.4 81.4 60.5
1 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 60.5 90.2 157.3 103.4 81.4 103.4 81.4 60.5
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 60.5 90.2 157.3 103.4 81.4 103.4 81.4 60.5
1-BEDROOM MAIN BUILDING
APPARTMENT [2ADL] [2ADL] 73.7 119.9 198 129.8 101.2 129.8 101.2 73.7
APPARTMENT [3ADL] [3ADL] 73.7 119.9 198 129.8 101.2 129.8 101.2 73.7
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 73.7 119.9 198 129.8 101.2 129.8 101.2 73.7
2 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 73.7 119.9 198 129.8 101.2 129.8 101.2 73.7
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 73.7 119.9 198 129.8 101.2 129.8 101.2 73.7
2-BEDROOM MAIN BUILDING
APPARTMENT [4ADL] [4ADL] 127.6 187 297 209 163.9 209 163.9 127.6
APPARTMENT [5ADL] [5ADL] 127.6 187 297 209 163.9 209 163.9 127.6
4 ADL +1 CHD (0-11,99) 127.6 187 297 209 163.9 209 163.9 127.6
4 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 127.6 187 297 209 163.9 209 163.9 127.6
5 ADL +1 CHD (0-11,99) 127.6 187 297 209 163.9 209 163.9 127.6
RELEASE DAYS 1//5 3//5 5//14 3//5 3//5 3//5 3//5 1//5

 

Во цената е вклучено:

  • употреба на Спа центар(базен, сауна, парна бања, тапидариум) бесплатен паркинг, бесплатен wi-fi, транспорт до гондолата.

Новогодишна вечера и Божиќна вечера се задолжителни (за деца до 11,99год не следува седиште во ресторан, ке бидат сместени во сала наменета за деца со анимација)

Попустот не е валиден и за доплатата на Полупансион

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

Доплати:

  • Полупансион – 14еур возрасно лице, 7еур дете од 6-11,99год, на ден
  • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • Новогодишна вечера- 80еур возрасен, 35еур дете од 6-11,99год

 

Политика на отказ на резервација:

До 16 дена пред пристигање – без пенали. Доцен отказ 1 ноќевање пенали