Royal Park Apartments 4*

You are currently viewing Royal Park Apartments 4*

Хотелот Royal Park & Spa е лоциран на 1.2 км гондолата или на само неколку миниту со бесплатниот транспорт кој го нуди за госисте и на 1.5 км од центарот на Банско. Гостите на хотелот може да уживаат во прекрасната панорамска гледка над планината Пирин, да се релаксираат во големиот Спа центар и да уживаат во бугарска и меѓународна кујна. За гостите е на располагање и бесплатен паркинг пред хотелот.

Хотелот е составен од хотелски и апартмански дел. Хотелскиот дел се состои од двокреветни соби и фамилијарни соби. Апартманскиот дел се состои од студиа и фамилијарни апартмани. Спа центарот се наоѓа во хотелскиот дел, а апартманскиот дел не е поврзан со топла врска со спа центарот, односно гостите кои се сместени во апартманскиот дел го користат спа центарот на хотелот.

Сите соби се опремени со бесплатен Wi-FI интернет, телевизор со LCD екран, минибар и модерно купатило со туш кабина. Распространети во 5 згради сите соби имаат тераса со поглед кон градот и кон планината.

Спа центарот се наоѓа во основната зграда и располага со: сауна, базен, релакс зона, парна бања и фитнес кои се бесплатни за гостите.

ЦЕНИТЕ  СЕ ИЗРАЗЕНИ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

(НЕВАЖЕЧКИ ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД) 

НА ЦЕНИТЕ СЕ КАЛКУЛИРА ЗАДОЖИТЕЛЕН ПОЛУПАНСИОН ОД 10ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, И 5ЕУР ЗА ДЕТЕ ОД 6-11,99ГОД

 

ROYAL PARK HOTEL & APARTMENTS / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
22.12.2021
27.12.2021
B
28.12.2021
02.01.2022
A
03.01.2022
16.01.2022
C
17.01.2022
27.01.2022
D
28.01.2022
19.02.2022
C
20.02.2022
13.03.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE [2ADL] 68.2 114.4 68.2 57.2 63.8 57.2
SINGLE [1ADL] 51.7 95.7 51.7 45.1 51.7 45.1
1 ADL +1 CHD (0-11,99) 51.7 95.7 51.7 45.1 51.7 45.1
1 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 68.2 114.4 68.2 57.2 63.8 57.2
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 68.2 114.4 68.2 57.2 63.8 57.2
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 68.2 114.4 68.2 57.2 63.8 57.2
STUDIO
STUDIO [2ADL] 61.6 107.8 61.6 50.6 57.2 50.6
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 61.6 107.8 61.6 50.6 57.2 50.6
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 61.6 107.8 61.6 50.6 57.2 50.6
1-BED ROOM APARTMENT
APARTMENT [2ADL] 66 121 66 55 61.6 55
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 92.4 169.4 92.4 77 86.24 77
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 66 121 66 55 61.6 55
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 66 121 66 55 61.6 55
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 66 121 66 55 61.6 55
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 66 121 66 55 61.6 55
2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 66 121 66 55 61.6 55
3 ADL +1 CHD (0-5,99) 92.4 169.4 92.4 77 86.24 77
3 ADL +1 CHD (6-11,99) 92.4 169.4 92.4 77 86.24 77
FAMILY ROOM
FAMILY ROOM [2ADL] 72.6 125.4 72.6 61.6 68.2 61.6
FAMILY ROOM+EXTRA BED [1. ADL] 101.64 175.56 101.64 86.24 95.48 86.24
2 ADL +1 CHD (0-5,99) 72.6 125.4 72.6 61.6 68.2 61.6
2 ADL +1 CHD (6-11,99) 72.6 125.4 72.6 61.6 68.2 61.6
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 72.6 125.4 72.6 61.6 68.2 61.6
2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 72.6 125.4 72.6 61.6 68.2 61.6
2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 72.6 125.4 72.6 61.6 68.2 61.6
3 ADL +1 CHD (0-5,99) 101.64 175.56 101.64 86.24 95.48 86.24
3 ADL +1 CHD (6-11,99) 101.64 175.56 101.64 86.24 95.48 86.24
RELEASE DAYS 10//10 21//14 7//5 5//3 7//5 5//3

 

Во цените е вклучено: 

  •  употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, превоз до гондолата, паркинг, интернет.

 

Новогодишната вечерa е задолжителна за гостите во хотелската зграда.

Божиќната вечера не е задолжителна.

Полупансионот не се служи на 31.12.2021, наместо вечера, ќе се служи ручек до 17:00ч.

 

ДОПЛАТИ:

  • -Доплата за полупансион – возрасен 10еур, дете од 6-11,99год 5еур
  • -Доплата за Се вклучено – возрасен 22еур, дете од 6-11,99год – 20еур
  • -Доплата за Новогодишна вечера – 70еур возрасен, 35еур дете од 6-11,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)