Hotel Evelina Palace 4*

You are currently viewing Hotel Evelina Palace 4*

Хотелот Евелина 4* се наоѓа во Банско, на западниот брег од реката Глазне на 100 метри од центарот на Банско на патот кој води према ски лифтот.

Располага со ресторан, спа центар (внатрешен базен, детско катче, фитнес, сауна и различни типови на масажи) и градина.

Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, балкон и фен.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО 50% УПЛАТА ДО 05.12.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-20.12.2021, 13.01-30.01.2022, 22.02-31.03.2022

 

EVELINA PALACE 4* BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2021
22.12.2021
B
23.12.2021
26.12.2021
C
27.12.2021
02.01.2022
B
03.01.2022
09.01.2022
D
10.01.2022
08.03.2022
A
09.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE [2ADL] 46.2 63.8 107.8 63.8 50.6 46.2
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 62.37 86.13 145.53 86.13 68.31 62.37
SINGLE [1ADL] 36.3 49.5 86.9 49.5 40.7 36.3
1 ADL +1 CHD (0-3,99) 36.3 49.5 86.9 49.5 40.7 36.3
1 ADL +1 CHD (4-13,99) 39.27 54.23 91.63 54.23 43.01 39.27
1 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-13,99) 39.27 54.23 91.63 54.23 43.01 39.27
1 ADL +2 CHD (4-13,99) (4-13,99) 46.2 63.8 107.8 63.8 50.6 46.2
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 46.2 63.8 107.8 63.8 50.6 46.2
2 ADL +1 CHD (4-13,99) 53.13 73.37 123.97 73.37 58.19 53.13
STUDIO
STUDIO [2ADL] 57.2 74.8 118.8 74.8 61.6 57.2
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 77.22 101 160.38 101 83.16 77.22
STUDIO+EXTRA BED [2. ADL] 97.24 127.16 201.96 127.16 104.72 97.24
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 57.2 74.8 118.8 74.8 61.6 57.2
2 ADL +1 CHD (4-13,99) 65.78 86.02 136.62 86.02 70.84 65.78
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 57.2 74.8 118.8 74.8 61.6 57.2
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-13,99) 65.78 86.02 136.62 86.02 70.84 65.78
2 ADL +2 CHD (4-13,99) (4-13,99) 74.36 97.24 154.44 97.24 80.08 74.36
3 ADL +1 CHD (0-3,99) 77.22 101 160.38 101 83.16 77.22
3 ADL +1 CHD (4-13,99) 85.8 112.2 178.2 112.2 92.4 85.8
RELEASE DAYS 3//2 7//5 10//8 7//5 7//5 3//2

 

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ

  • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат
  • Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг доколку има слободни места!
  • Бебешко креветче – бесплатно
  • Новогодишната вечера е задолжителна (80еур по возрасно лице и 40еур за дете од 4-11,99год)
  • Божиќната вечера не е задолжителна(30еур по возрасно лице и 15еур за дете од 4-11,99год)

 

ДОПЛАТИ:

  • -Доплата за ПОЛУПАНСИОН: 11еур возрасен / 6еур дете од 4-13,99год на ден
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1,5еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)