Hotel Evelina Palace 4*

You are currently viewing Hotel Evelina Palace 4*

Хотелот Евелина 4* се наоѓа во Банско, на западниот брег од реката Глазне на 100 метри од центарот на Банско на патот кој води према ски лифтот.

Располага со ресторан, спа центар (внатрешен базен, детско катче, фитнес, сауна и различни типови на масажи) и градина.

Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, балкон и фен.

 

 

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ

  • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат
  • Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг доколку има слободни места!
  • Бебешко креветче – бесплатно
  • Новогодишната вечера е задолжителна (80еур по возрасно лице и 40еур за дете од 4-11,99год)
  • Божиќната вечера не е задолжителна(30еур по возрасно лице и 15еур за дете од 4-11,99год)

 

ДОПЛАТИ:

  • -Доплата за ПОЛУПАНСИОН: 11еур возрасен / 6еур дете од 4-13,99год на ден
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1,5еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)