MPM Hotel Sport 4*

You are currently viewing MPM Hotel Sport 4*

Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии.

На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар, уникатниот спорт ресторан, релакс зона со финска сауна, римска бања, сауна, џакузи и базен со детска секција.
Исто така хотелот располага со внатрешен паркинг од 50 места, кој се плаќа по 8еур на ден на лице место, доколку има слободни места.

 

 

Генерални податоци:

  • -Во цените е вклучено: базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi само во лоби, детски клуб.
  • -Новогодишна вечера – Задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год
  • -Промоциите и попустот можат да се комбинираат.
  • -Внатрешен паркинг – 8еур на ден.
  • -Бебешко креветче – бесплатно

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)