MPM Hotel Sport 4*

You are currently viewing MPM Hotel Sport 4*

Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии.

На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар, уникатниот спорт ресторан, релакс зона со финска сауна, римска бања, сауна, џакузи и базен со детска секција.
Исто така хотелот располага со внатрешен паркинг од 50 места, кој се плаќа по 8еур на ден на лице место, доколку има слободни места.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 (ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-23.12.2020 И 13.03-11.04.2021)

 

SPORT HOTEL MPM / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2021
17.12.2021
B
18.12.2021
27.12.2021
C
28.12.2021
02.01.2022
D
03.01.2022
09.01.2022
B
10.01.2022
11.02.2022
D
12.02.2022
18.02.2022
B
19.02.2022
06.03.2022
A
07.03.2022
10.04.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗ ПОЛУПАНСИОН
EXECUTIVE
DOUBLE [2ADL] 96.8 121 180.4 149.6 121 149.6 121 96.8
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 135.52 169.4 252.56 209.44 169.4 209.44 169.4 135.52
SINGLE [1ADL] 86.9 99 180.4 149.6 99 149.6 99 86.9
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 86.9 99 180.4 149.6 99 149.6 99 86.9
1 ADL +1 CHD (2-12,99) 87.12 108.9 162.36 134.64 108.9 134.64 108.9 87.12
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 87.12 108.9 162.36 134.64 108.9 134.64 108.9 87.12
1 ADL +2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 106.92 128.7 182.16 154.44 128.7 154.44 128.7 106.92
2 ADL +1 CHD (0-1,99) 96.8 121 180.4 149.6 121 149.6 121 96.8
2 ADL +1 CHD (2-12,99) 116.6 140.8 200.2 169.4 140.8 169.4 140.8 116.6
DELUXE
DOUBLE [2ADL] 105.6 132 209 176 132 176 132 105.6
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 147.84 184.8 292.6 246.4 184.8 246.4 184.8 147.84
SINGLE [1ADL] 91.3 104.5 209 176 104.5 176 104.5 91.3
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 91.3 104.5 209 176 104.5 176 104.5 91.3
1 ADL +1 CHD (2-12,99) 95.04 118.8 188.1 158.4 118.8 158.4 118.8 95.04
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 95.04 118.8 188.1 158.4 118.8 158.4 118.8 95.04
1 ADL +2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 114.84 138.6 207.9 178.2 138.6 178.2 138.6 114.84
2 ADL +1 CHD (0-1,99) 105.6 132 209 176 132 176 132 105.6
2 ADL +1 CHD (2-12,99) 125.4 151.8 228.8 195.8 151.8 195.8 151.8 125.4
APARTMENT
APPARTMENT [2ADL] [2ADL] 156.2 187 279.4 236.5 187 236.5 187 156.2
APPARTMENT [3ADL] [3ADL] 156.2 187 279.4 236.5 187 236.5 187 156.2
APPARTMENT [4ADL] [4ADL] 156.2 187 279.4 236.5 187 236.5 187 156.2
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 156.2 187 279.4 236.5 187 236.5 187 156.2
2 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 156.2 187 279.4 236.5 187 236.5 187 156.2
3 ADL +1 CHD (0-12,99) 156.2 187 279.4 236.5 187 236.5 187 156.2
APARTMENT VIP
APPARTMENT [2ADL] [2ADL] 227.7 258.5 350.9 308 258.5 308 258.5 227.7
APPARTMENT [3ADL] [3ADL] 227.7 258.5 350.9 308 258.5 308 258.5 227.7
APPARTMENT [4ADL] [4ADL] 227.7 258.5 350.9 308 258.5 308 258.5 227.7
2 ADL +1 CHD (0-12,99) 227.7 258.5 350.9 308 258.5 308 258.5 227.7
2 ADL +2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 227.7 258.5 350.9 308 258.5 308 258.5 227.7
3 ADL +1 CHD (0-12,99) 227.7 258.5 350.9 308 258.5 308 258.5 227.7
RELEASE DAYS 3//3 7//7 14//28 14//14 7//7 14//14 7//7 3//3

 

Генерални податоци:

  • -Во цените е вклучено: базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi само во лоби, детски клуб.
  • -Новогодишна вечера – Задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год
  • -Промоциите и попустот можат да се комбинираат.
  • -Внатрешен паркинг – 8еур на ден.
  • -Бебешко креветче – бесплатно

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)