Hotel Casa Karina 4*

You are currently viewing Hotel Casa Karina 4*

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел, кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1км од центарот на Банско.

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 лица а исто така во состав на хотелот има лоби и кафе бар. Хотелот им нуди на гостите бесплатно користење на спа центарот, базен, сауна, парна бања, турска бања, како и најразновидни третмани со одредена доплата.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата, конференциска сала, интернет со доплата, перална, ски гардероба и собен сервис.

25% Попуст за резервации направена до 31.10.2018 и целосна уплата до 07.11.2018
20% Попуст за резервации направени до 30.11.2018 и целосна уплата до 07.12.2018
15% Попуст за резервации направени до 15.12.2018 и целосна уплата до 20.12.2018

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 7, 4 или 3 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На туристичката такса не следува попуст.

CASA KARINA 4* BANSKO
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА
Стандард двокреветна (капацитет 2возр+2деца до 11.99год или 3 возрасни лица)
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете од 4-11.99год 2ро дете од 4-11.99год
06.01-13.01.2019 254 206 154 154
13.01-20.01.2019 254 206 154 154
20.01-27.01.2019 254 206 154 154
27.01-03.02.2019 254 206 154 154
03.02-10.02.2019 254 206 154 154
10.02-17.02.2019 254 206 154 154
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 4 НОЌЕВАЊА
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете од 4-11.99год 2ро дете од 4-11.99год
06.01-10.01.2019 146 119 88 88
13.01-17.01.2019 146 119 88 88
20.01-24.01.2019 146 119 88 88
27.01-31.01.2019 146 119 88 88
03.02-07.02.2019 146 119 88 88
10.02-14.02.2019 146 119 88 88
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 3 НОЌЕВАЊА
10.01-13.01.2019 109 89 66 66
17.01-20.01.2019 109 89 66 66
24.01-27.01.2019 109 89 66 66
31.01-03.02.2019 109 89 66 66
07.02-10.02.2019 109 89 66 66
14.02-17.02.2019 109 89 66 66
Доплата за туристичка такса по 1еур на ден по лице. За престој од 3 ноќевања по 2еур на ден по лице
Доплата за услужна такса по лице за цел престој 3еур , дете од 2-11.99год – 1.5еур.

Генерални услови:

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.18 до 03.01.19 мора да се со 100% уплата до 10.12.2018

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

Задолжителни Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Доцен отказ:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.