Casa Karina 4*

You are currently viewing Casa Karina 4*

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

Попустот за рана резервација е истечен, и пополнет е капацитетот за резервации со рана уплата.

 

CASA KARINA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2021
21.12.2021
B
22.12.2021
26.12.2021
C
27.12.2021
03.01.2022
B
04.01.2022
10.03.2022
A
11.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE [2ADL] 70.4 85.8 114.4 85.8 70.4
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 100.1 122.1 161.7 122.1 100.1
SINGLE [1ADL] 52.8 64.9 85.8 64.9 52.8
1 ADL +1 CHD (0-3,99) 52.8 64.9 85.8 64.9 52.8
1 ADL +1 CHD (4-11,99) 58.3 71.5 94.6 71.5 58.3
1 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 58.3 71.5 94.6 71.5 58.3
1 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 79.2 97.9 129.8 97.9 79.2
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 70.4 85.8 114.4 85.8 70.4
2 ADL +1 CHD (4-11,99) 91.3 112.2 149.6 112.2 91.3
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 70.4 85.8 114.4 85.8 70.4
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 91.3 112.2 149.6 112.2 91.3
2 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 112.2 138.6 184.8 138.6 112.2
STUDIO
STUDIO [2ADL] 74.8 90.2 121 90.2 74.8
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 74.8 90.2 121 90.2 74.8
1-BED ROOM APARTMENT
APARTMENT [2ADL] 92.4 101.2 132 101.2 92.4
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 122.1 137.5 179.3 137.5 122.1
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 92.4 101.2 132 101.2 92.4
2 ADL +1 CHD (4-11,99) 113.3 127.6 167.2 127.6 113.3
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 92.4 101.2 132 101.2 92.4
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 113.3 127.6 167.2 127.6 113.3
2 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 134.2 154 202.4 154 134.2
3 ADL +1 CHD (0-3,99) 122.1 137.5 179.3 137.5 122.1
3 ADL +1 CHD (4-11,99) 143 163.9 214.5 163.9 143
STUDIO LUXX
STUDIO [2ADL] 92.4 107.8 136.4 107.8 92.4
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 122.1 144.1 183.7 144.1 122.1
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 92.4 107.8 136.4 107.8 92.4
2 ADL +1 CHD (4-11,99) 113.3 134.2 171.6 134.2 113.3
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 92.4 107.8 136.4 107.8 92.4
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 113.3 134.2 171.6 134.2 113.3
2 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 134.2 160.6 206.8 160.6 134.2
2-BED ROOM APARTMENT
APARTMENT [4ADL] 184.8 202.4 264 202.4 184.8
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 214.5 238.7 311.3 238.7 214.5
4 ADL +1 CHD (0-3,99) 184.8 202.4 264 202.4 184.8
4 ADL +1 CHD (4-11,99) 205.7 228.8 299.2 228.8 205.7
4 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 184.8 202.4 264 202.4 184.8
4 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 205.7 228.8 299.2 228.8 205.7
4 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 226.6 255.2 334.4 255.2 226.6
RELEASE DAYS 7//7 14//14 21//21 14//14 7//7

 

Генерални услови:

 • EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат
 • Новогодишна вечера е задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.
 • Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI во заедничките простории.

Услуги со доплата:

 • Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
 • Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место
 • Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.
 • Резервации за престој во период од 22.12.21 до 03.01.22 мора да се со 100% уплата до 10.12.2021
 • Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој:

 • Од 01.12-26.12.2021 и од 04.01-31.03.2022 – 3 Ноќевања минимум престој
 • Од 27.12-03.01.2022- 5 Ноќевања минимум престој

 

Политика на отказ на резервација:

 • Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ
 • Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ
 • Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали
 • No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)