Spartak (ex.Sv Nikola) Spa 3*

You are currently viewing Spartak (ex.Sv Nikola) Spa 3*

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Свети Никола.
СПА центарот на хотел “Свети Никола” се напојува со минерална вода 75 ° С од  природен извор.

Минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација.
Хотелот има 63 двокреветни соби, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани.

Располага со:
СПА центар: затворен базен со минерална вода, сауна, римска бања, солна соба, фитнес;
Безжичен интернет;
Снек бар,
Пиано бар,
Основен ресторан,
Ресторан Плумари,
Конференциска сала  ….

 

СМЕСТУВАЊЕ 

57 двокреветни, 21 еднокреветни соби.

 • Двокреветна соба класик:
  ( Брачен кревет или два единечни, нова гарнитура )
  Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.
 • Двокреветна соба стандард:
  ( Брачен кревет или два единечни )
  капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.
 • Еднокреветна соба класик:
  ( Единечен кревет, нов мебел )
  Максимален капацитет: 1 возрасен
 • Еднокреветна соба стандард:
  ( Единечен кревет )
  Максимален капацитет: 1 возрасен
 • Студио:
  (еден брачен кревет и софа на расклопување)
  Максимален капацитет 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до 12 години

 

 

Цените се за СОБА за 1 ноќевања со појадок  / недела – четврток/

сместување недела-четврток викенд
Еднокреветна стандарт 64 € 76 €
Двокреветна стандарт 70 € 82 €
Еднокреветна класик 76 € 88 €
Двокреветна класик 88 € 99 €
Фамилијарна соба 135 € 152 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок  / недела – четврток/

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 111 € 132 €
1 возрасен + дете до 12 г. 103 € 130 €
2 возрасни 122 € 152 €
2 возрасни + дете до 4 г. 122 € 152 €
2 возрасни + дете до 4-12 г. 152 € 184 €
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 234 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Цените се за СОБА за 3 ноќевања со појадок / недела-четврток /

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 158 € 189 €
1 возрасен + дете до 12 г. 147 € 185 €
2 возрасни 173 € 218 €
2 возрасни + дете до 4 г. 173 € 218 €
2 возрасни + дете до 4-12 г. 220 € 264 €
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 330 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Цените се за СОБА за 5 ноќевања со појадок / пакет релакс /

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 261 € 307 €
1 возрасен + дете до 12 г. 241 € 297 €
2 возрасни 284 € 351 €
2 возрасни + дете до 4 г. 284 € 351 €
2 возрасни + дете до 4-12 г. 361 € 428 €
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 543 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Цените се за СОБА за 7 ноќевања со појадок

во соба DBL стандард DBL класик студио
1 возрасен 350 € 409 €
1 возрасен + дете до 12 г. 323 € 398 €
2 возрасни 380 € 470 €
2 возрасни + дете до 4 г. 380 € 470 €
2 возрасни + дете до 4-12 г. 488 € 577 €
3 возрасни / 2 возрасни+2 деца до 11,99 г. x x 725 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд