Pirin Park Hotel 5*

You are currently viewing Pirin Park Hotel 5*

Хотел Пирин Парк ***** е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’.
Во 2009 г. од Европската СПА организација хотелот ја доби престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
>
СПА центарот:
Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa,
Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември)
Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември)
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април)
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С
Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа, 10 x 4 м, 37°C
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см.
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.
Деца  до 12 г. во термалната зона само со возрасно лице  (придружник).
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…!
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот!

Барови и ресторани

Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта /
Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
Лоби бар – / 100 седишта /
Пијано бар

Бизнис центар:

Хотелот има шест конференциски сали:

Сала “Бугарија“ – до 260 седишта
Сала “Сандански” – до 45 седишта
Сала “Медиус“ – до 15 седишта
Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта
Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта
Сала “Вихрен“ – до 10 седишта

Опремени со звучна опрема, екран, мултимедија, флипчарт, проектор, брз безжичен интернет.

Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани,
Во собите: централна клима, интернет, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

сместување минимум максимум
Двокреветна соба  LUX 1 возрасен 2 возрасни
2 возрасни + 1 бебе до 3,99 г.
2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.
3 возрасни

Во случај на рано превземање на резервираната соба (пред 14:00 ч), хотелот го задржува правото да Ви наплати, 50% од вредноста на едно ноќевање.
Во случај на задоцнето одјавување на собата до 11:00 ч, хотелот го задржува правото да Ви наплати 50% од вредноста на едно ноќевање.

 

ПАКЕТ СТАНДАРД 2021 

Период на валидност 03.01-22.12.2021

Цена за соба на ден  – ноќевање со појадок

сместување во соба недела-четврток петок и сабота
Двокреветна супериор 2 возрасни 102 € 112 €
Еднокреветна супериор 1 возрасен   82 €   86 €
Двокреветн лукс 2 возрасни   92 € 102 €
Еднокреветна лукс 1 возрасен   74 €   82 €
Двокреветна стандард 2 возрасни   82 €   92 €
Еднокреветна стандард 1 возрасен   66 €   74 €
Апартман лукс 2 возрасни+1 дете 150 € 150 €
Апартман ВИП 2 возрасни+1 дете 165 € 165 €
Апартман стандард 2 возрасни+1 дете 134 € 134 €
Апартман Фемили 4 возрасни+1 дете 150 € 150 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок,

Туристичка такса,
Туристичко осигурување и ДДВ
Интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл /по распоред/ до центарот на градот и назад
Користење на: фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,
Топли лежалки и клупи и простор за релаксација /
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште
Детско игралиште

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко/здравствено осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)

Попусти, доплати:
Дете до 3,99 г. бесплатно сместување во двокреветна лукс соба

Дете 4-11,99 г.на доп.легло во двкреветна лукс / супериор соба 70% попуст редовната цена
Дете 4-11,99 г.на редовно легло, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст од редовната цена
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп.легло во двокреветна лукс/супериор соба, 50% попуст од редовната цена
Доплата за вечера 15€ возрасен, 9€ дете

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената

Гостите кои би престојувале во Апартман стандард и Апартман Фемили ќе бидат сместени во Апартманскиот комплекс во склоп на хотел Парк Пирин, сите останати соби се во хотелот.
Цените не се валидни за национални и верски празници

 

ПАКЕТ КОМФОРТ 2021

Цени по СОБА на ДЕН – полупансион

сместување во соба цена за 1 ноќевање
Двокреветна ЛУКС соба 2 возрасни 124 €
Двокреветна ЛУКС соба 1 возрасен + 1 дете 106 €
Еднокреветна ЛУКС соба 1 возрасен   96 €
Двокреветна СТАНДАРД соба 2 возрасни 112 €
Двокреветна СТАНДАРД соба 1 возрасен + 1 дете   96 €
Еднокреветна СТАНДАРД соба 1 возрасен   90 €

Цените се во €, плаќањето е во денари по курс 1€= 62ден

Попусти, доплати:
Дете до 3,99 г. бесплатно сместување во двокреветна лукс соба.

Користење бебешко креветче или доп.легло за дете под 4 г. се наплаќа  19 € на ден;
Дете 4-11,99 г. на доп.легло во двокреветна лукс 70% попуст на редовниот ценовник;
Дете 4-11,99 г. на редовно легло, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп.легло во двокреветна лукс соба, 44 € на ден;

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок и вечера,

Туристичка такса,
Туристичко осигурување и ДДВ;
Интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл / според распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: фитнес, базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана
Топли лежалки и клупи и простор за релаксација, парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско катче

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)

Превоз
Патничко осигурување

Напомена!
За услуги кои се со доплата информација на рецепција
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената

Цените не се валидни за национални и верски празници

 

СПА ВАКАНЦИЈА 2021

Период на валидност 01.06-22.12.2021

Цена за соба на ден за минимум 3 ноќевања – ноќевање со појадок

сместување во соба цена
Двокреветна супериор соба 2 возрасни 122 €
Двокреветна супериор соба 1 возрасен + 1 дете 102 €
Еднокреветна супериор соба 1 возрасен   96 €
Двокреветна лукс соба 2 возрасни 112 €
Двокреветна лукс соба 1 возрасен + 1 дете   96 €
Еднокреветна лукс соба 1 возрасен   86 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е  вклучено:
Ноќевање со појадок и вечера,

Туристичка такса,
Туристичко осигурување и ДДВ
Интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл / по распоред / до центарот на градот и назад
Користење на: фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум,
Мраз фонтана, емотивни тушеви, топли лежалки и клупи и простор за релаксација
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште
20-минутна масажа – за секој возрасен – еднаш за времетраењето на престојот
Бесплатно детско игралиште и уметнички центар со дополнителни услуги.

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Превоз
Патничко осигурување

Доплата:
Дете до 3,99 г.бесплатно сместување во лукс соба

Дете 4-11,99 г. на дополнително легло во лукс соба, плаќа 17€
3-т возрасен или дете над 12 г. на дополнително легло во лукс соба, плаќа 40€

Напомена!
За услуги кои се со доплата информација на рецепција
Гостите кои би престојувале во Апартман стандард и Апартман Фемили ќе бидат сместени во Апартманскиот комплекс во склоп на хотел Парк Пирин, сите останати соби се во хотелот.
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

 

ПАКЕТ 3 НОЌЕВАЊА 2021 

Цените се за СОБА за минимум 3 ноќевања – ноќевање со појадок

сместување цената е за цена
Двокреветна СУПЕРИОР соба 2 возрасни 92 €
Еднокреветна СУПЕРИОР соба 1 возрасен 74 €
Двокреветна ЛУКС соба 2 возрасни 82 €
Еднокреветна ЛУКС соба 1 возрасен 66 €
Двокреветна СТАНДАРД соба 2 возрасни 72 €
Еднокреветна СТАНДАРД соба 1 возрасен 56 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Попусти за понудата ноќевање со појадок:
Дете до 3,99 г. бесплатно сместување во двокреветна лукс / супериор соба.

Дете 4-11,99 г. на доп.легло во двокреветна лукс/супериор соба 70% попуст од цената на редовниот кревет
Дете 4-11,99 г. на редовно легло, сместено со 1 возрасен во двокреветна соба 30% попуст од цената на редовниот кревет
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп.легло во соба, 50% попуст од цената на редовниот кревет

 

Цените се за СОБА за минимум 3 ноќевања – полупансион

сместување цената е за цена
Двокреветна СУПЕРИОР соба 2 возрасни 122 €
Двокреветна СУПЕРИОР соба 1 возрасен+1 дете 102 €
Еднокреветна СУПЕРИОР соба 1 возрасен   96 €
Двокреветна ЛУКС соба 2 возрасни 112 €
Двокреветна ЛУКС соба 1 возрасен+1 дете    96 €
Еднокреветна ЛУКС соба 1 возрасен    86 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Доплата за понудата – полупансион:
Дете до 3,99 г.- бесплатно сместување во лукс / супериор соба

Дете 4-11,99 г.на дополнително легло во лукс соба, плаќа 17€
3-ти возрасен или дете над 12 г. на дополнително легло во лукс соба, плаќа 40€
Дете 4-11,99 г. на дополнително легло во супериор соба, плаќа 18€
3-ти возрасен или дете над 12 г.на дополнително легло во супериор соба, плаќа 41€

Во цената Е вклучено :
Ноќевање со појадок или полупансион, (по Ваш избор)

Туристичка такса,
Туристичко осигурување и ДДВ;
Интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл / според распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: фитнес, базен со хидромаса, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи, калдариум и лакониум, фонтана за мраз;
Топли лежалки, клупи и простор за релаксација /;
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
20-минутна масажа – за секој возрасен – еднаш за време на престојот;
Бесплатно детско катче и Уметнички центар со дополнителни услуги.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко/здравствено осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената

Цените не се валидни за национални и верски празници