Interhotel Sandanski 4*

You are currently viewing Interhotel Sandanski 4*

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.

Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.
Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….

Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.
Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.
Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса.

Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.
Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна од стари рецепти со локални вина.
Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.
Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овај хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија.
Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица.
На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација.
За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата.

За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.

Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

 

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
1adl 58 € 70 € 54 €
1adl +1chd /4-11,99/ 58 € 70 € 54 €

 

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2adl 73 € 89 € 70 €
2adl +1chd /4-11,99/ 84 € 102 € 80 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 84 € 102 € 80 €
2adl +1chd /12-15,99/ 98 € 118 € 94 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 98 € 118 € 94 €

 

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2adl 88 € 107 € 84 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 88 € 107 € 84 €
2adl +1chd /12-15,99/ 113 € 136 € 108 €
3adl 113 € 136 € 108 €

 

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2adl 107 € 128 € 102 €
2adl +1chd /4-11,99/ 107 € 128 € 102 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 107 € 128 € 102 €
2adl +2chd /4-11,99/ 107 € 128 € 102 €
2adl +1chd /12-15,99/ 131 € 158 € 125 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 131 € 158 € 125 €
3adl 131 € 158 € 125 €
3adl +1chd /4-11,99/ 131 € 158 € 125 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 131 € 158 € 125 €

 

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2 adl 120 € 145 € 114 €
2 adl+1chd (4-11,99) 120 € 145 € 114 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 120 € 145 € 114 €
2 adl+1chd (12-15,99) 145 € 174 € 138 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 145 € 174 € 138 €
3 adl 145 € 174 € 138 €

 

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
3 adl 164 € 198 € 156 €
3 adl+1chd (4-11,99) 164 € 198 € 156 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 164 € 198 € 156 €
3 adl+1chd (12-15,99) 190 € 228 € 180 €
4 adl 190 € 228 € 180 €

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата: вечера 12€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 7€ – дете 4-12
Легенда:   adl – возрасен,    chd – дете

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Капацитет за сместување

Сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

 

Напомена !
Во хотелот по реновирањето сите соби се лукс, студиа, апратмани
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси, и за дати:
/ 06-08.09.2019 / 20-23.09.2019/ 23-27.12.2019 /28.12.2019- 01.01.2020 /

 

Хотелски содржини:

Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C,
Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C
Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C,
Сауна,
Парна бања,
Фитнес сала,
Бесплатен безжичен интернет во хотелот,
3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна,
Кафе скаткарница,
Лоби бар,
Бар до базенот,
Игротека за деца,
Продавница/бутик,
Салон за убавина,
Фризерски салон,
Паркинг

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Стандардните соби се наоѓаат на I-II-III-IV кат.
Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Спецификација на соби:
17    АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06   Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
82   Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.
180 Двокреветни соби Стандардни со брачен кревет или два разделени кревети. .

Во собите:
кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите :
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

DBL – двокреветна стандард
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (нова гарнитура, 5-7 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила (5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

Сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

 

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување,се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

Услови на хотелот

ВАЖИ ЗА ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА И ЗА ГОСТИНОТ:

 • За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 • Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 • Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 • Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
  За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.
 • Хотелот не прима домашни миленици