Murite Park Hotel 4*

You are currently viewing Murite Park Hotel 4*

Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска.

Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани, надворешен паркинг, и обезбедува превоз до гондолата.

 

 

Во цените е вклучено:

  • Употреба на спа центар, базен, сауна, џакузи, фитнес, превоз до гондолата, wi-fi во лоби, детски клуб, надворешен паркинг.

Промоциите може да се комбинираат со попустот за рано букирање само од 10%

Доплата за Се Вклучено: 10еур возрасен, 6еур дете од 6-13,99год.

Новогодишна вечера-задолжителна: 60еур возрасен, 30еур дете од 6-13,99год.

Промоциите и попустите за рано букирање не се комбинираат.
Доплатата за Се вклучено – не подлежи на попуст за рано букирање.
Бебешко кревече – бесплатно (на барање)

 

 

Зграда Азалија – се наоѓаат сите делукс соби и апартмани, ресторанот и спа центарот.

Зграда Орхидеја и Камелија – се наоѓаат сите стандардни соби и апартмани, мегу зградите нема топла врска.

Минимум престој во новогодишниот период е 4 ноќевања.

 

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ

  • Откази на резервации
  • Откази кои не подлежат на казнени пенали: – за период A -до 5 дена, за период D – до 3 дена, за период B -до 14 дена, за период C -до 21 ден.
  • За откази направени по истекот на рокот: период A, B, D – 50% од целата сума, период C – 100% од целата сума.
  • No Show: за периоди A, B, C, D – 100 % од вкупната сума

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)