Hotel Festa Chamkoria 4*

You are currently viewing Hotel Festa Chamkoria 4*

Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата.

Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин и две конференциски сали.

Спа центарот е опремен со внатрешен базен, најразлични типови на третмани за лице и тело, масажи, сауна, ароматична сауна, парна бања, релакс соба, фитнес сала и солариум.

Сите соби се луксузно уредени со центарално греење и ладење. Опремени се со телефон, плазма ТВ, кабелска телевизија, мини бар, балкон, купатило. Она што го прави хотелот уникатен е всушност дизајнот на собите, кои имаат два стила и тоа зима и лето.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.12.2021, СО 50%  УПЛАТА ДО 20.12.2021

 

FESTA CHAMKORIA / 4* / BOROVETS
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
19.12.2021
20.12.2021
30.12.2021
31.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
05.03.2022
06.03.2022
09.04.2022
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 63.8 101.2 134.2 101.2 63.8
SINGLE ROOM 40.7 66 101.2 66 40.7
DBL 1+1 CHD (3-12,99) 47.8 75.9 100.6 75.9 47.8
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 40.7 66 101.2 66 40.7
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE 2 AD 77 116.6 154 116.6 77
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED 105.8 160.3 211.7 160.3 105.8
JUS2 1+1 CHD (3-12,99) 77 116.6 154 116.6 77
JUS2 1+2 CHD (0-2,99) (3-12,99) 77 116.6 154 116.6 77
JUS2 1+2 CHD (3-12,99) (3-12,99) 77 116.6 154 116.6 77
JUS2 2+1 CHD (0-2,99) 77 116.6 154 116.6 77
JUS2 2+1 CHD (3-12,99) 88.5 134 177.1 134 88.5
JUS2 2+2 CHD (0-2,99) (3-12,99) 88.5 134 177.1 134 88.5
JUS2 2+2 CHD (3-12,99) (3-12,99) 107.8 163.2 215.6 163.2 107.8
JUS2 3+1 CHD (0-2,99) 105.8 160.3 211.7 160.3 105.8
JUS2 3+1 CHD (3-12,99) 105.8 160.3 211.7 160.3 105.8
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 88 127.6 165 127.6 88
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 121 175.4 226.8 175.4 121
APT2 1+1 CHD (3-12,99) 88 127.6 165 127.6 88
APT2 1+2 CHD (0-2,99) (3-12,99) 88 127.6 165 127.6 88
APT2 1+2 CHD (3-12,99) (3-12,99) 88 127.6 165 127.6 88
APT2 2+1 CHD (0-2,99) 88 127.6 165 127.6 88
APT2 2+1 CHD (3-12,99) 101.2 146.7 189.7 146.7 101.2
APT2 2+2 CHD (0-2,99) (3-12,99) 101.2 146.7 189.7 146.7 101.2
APT2 2+2 CHD (3-12,99) (3-12,99) 123.2 178.6 231 178.6 123.2
APT2 3+1 CHD (0-2,99) 121 175.4 226.8 175.4 121
APT2 3+1 CHD (3-12,99) 121 175.4 226.8 175.4 121
RELEASE DAYS 2 7 21 7

 

Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.

 

Доплати:

  • Доплата за Полупансион: 14еур за возрасен и 7еур за дете од 6-12,99год
  • Новогодишната вечера и Божиќната вечера се задолжителни.
  • Новогодишна вечера – 80еур возр лице, 40еур дете од од 3-12,99год
  • Божиќна вечера – 40еур возр лице, 20еур дете од 2-12,99год
  • Бебешко креветче – бесплатно, со предходна најава при резервација.

 

Минимум престој 3 ноќевања

 

Политика на отказ:

  • Во период од 30.12-03.01.2021, до 21 ден пред пристигање без пенали – потоа 100% пенали. Не појавување во хотел – 100% пенали.
  • Сиот останат период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа  – 1 ноќевање пенали, непојавување во хотел 2 ноќевања пенали

 

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)