Regnum Bansko Ski Hotel & SPA 5*

You are currently viewing Regnum Bansko Ski Hotel & SPA 5*

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)

Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Executive Deluxe Suite- една дневна со кујна и со легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Grand Suite- две спални + дневна соба со кујна

После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна и турските специјалитети.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

 

 

 

 

Во цената е вклучено: појадок ,  употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот, и ако е резервација со рана уплата, се губи попустот. 

 

 • Доплата за Полупансион: 20еур по лице на ден, 10еур за дете од 7-12,99год
 • Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.
 • Божиќната вечера е задолжителна 30еур возрасен, 20еур дете од 6-16,99год, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.
 • Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок
 • Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2021.
 • Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања,останатиот период 3 ноќевања.

 

Влез во собите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно

 

 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 
 • -Задолжителна ресортска таска од0,67еур по лице на ден
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ на резервација: 

Во случај на позитивен ковид 19 тест, резервацијата не подложи на пенали, исто и доколку се затворат гранците, хотелот или забрана за патување од страна на БГ) средтсвата ќе бидат на располагање за коистење во иднина

 • -Во период од 01.12-20.12.2021 и 01.03-17.04.2022 од 0-7дена пред пристигање – пенали од 1 ноќевање
 • -Во период од 21.12-26.12; 03.01-28.02.2022; од 0-14 дена пред пристигање – пенали од 3 ноќевања
 • -Во период од 27.12-02.01.2022 – од 0-26 дена пред пристигање – 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)