Regnum Bansko Ski Hotel & SPA 5*

You are currently viewing Regnum Bansko Ski Hotel & SPA 5*

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)

Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Executive Deluxe Suite- една дневна со кујна и со легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Grand Suite- две спални + дневна соба со кујна

После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна и турските специјалитети.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2021, СО 100% УПЛАТА ДО 10.11.2021

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.11.2021, СО 100% УПЛАТА ДО 30.11.2021

(ПРОМОЦИЈА: Плаќаш појадок а добиваш појадок и вечера За период на престој: 09.01 – 23.01.2022 07.02 – 13.02.2022 01.03 – 31.03.2022)

Побрзајте, местата се ограничени!!!

 

REGNUM HOTEL & SPA / 5* / BANSKO
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
21.12.2021
22.12.2021
27.12.2021
28.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
28.02.2022
01.03.2022
16.04.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
EXECUTIVE SUITE
SINGLE ROOM 107.8 127.05 200.64 127.05 107.8
SUITE 2 ADULTS 123.2 145.2 211.2 145.2 123.2
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 107.8 127.05 200.64 127.05 107.8
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 123.2 145.2 211.2 145.2 123.2
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 123.2 145.2 211.2 145.2 123.2
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 123.2 145.2 211.2 145.2 123.2
SUI2A 2+1 CHD (7-12,99) 140.8 165 242 165 140.8
EXECUTIVE SUITE MOUNTAIN VIEW
SINGLE ROOM 112.6 131.8 206.9 131.8 112.6
SUITE 2 ADULTS 128.7 150.7 217.8 150.7 128.7
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 112.6 131.8 206.91 131.8 112.6
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 128.7 150.7 217.8 150.7 128.7
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 128.7 150.7 217.8 150.7 128.7
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 128.7 150.7 217.8 150.7 128.7
SUI2A 2+1 CHD (7-12,99) 146.3 170.5 248.6 170.5 146.3
EXECUTIVE DELUXE SUITE
SINGLE ROOM 117.4 136.6 213.1 136.6 117.4
SUITE 2 ADULTS 134.2 156.2 224.4 156.2 134.2
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 166.1 199.1 289.3 199.1 166.1
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 117.4 136.6 213.1 136.6 117.4
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 134.2 156.2 224.4 156.2 134.2
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 134.2 156.2 224.4 156.2 134.2
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 134.2 156.2 224.4 156.2 134.2
SUI2A 2+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 151.8 176 255.2 176 151.8
SUI2A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 169.4 195.8 286 195.8 169.4
EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW
SINGLE ROOM 122.243 141.493 217.36 141.493 122.243
SUITE 2 ADULTS 139.7 161.7 228.8 161.7 139.7
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 171.6 204.6 293.7 204.6 171.6
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 122.243 141.493 217.36 141.493 122.243
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 139.7 161.7 228.8 161.7 139.7
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 139.7 161.7 228.8 161.7 139.7
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 139.7 161.7 228.8 161.7 139.7
SUI2A 2+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 157.3 181.5 259.6 181.5 157.3
SUI2A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 174.9 201.3 290.4 201.3 174.9
GRANDE SUITE
SUITE 4 ADULTS 205.7 237.6 386.1 237.6 205.7
SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED 237.6 280.5 451 280.5 237.6
SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 205.7 237.6 386.1 237.6 205.7
SUI4A 3+1 CHD (7-12,99) 205.7 237.6 386.1 237.6 205.7
SUI4A 3+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 205.7 237.6 386.1 237.6 205.7
SUI4A 4+1 CHD (0-6,99) 205.7 237.6 386.1 237.6 205.7
SUI4A 4+1 CHD (7-12,99) 223.3 257.4 416.9 257.4 223.3
SUI4A 4+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 223.3 257.4 416.9 257.4 223.3
SUI4A 4+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 240.9 277.2 447.7 277.2 240.9
GRAND SUITE MOUNTAIN VIEW
SUITE 4 ADULTS 212.3 242 391.6 242 212.3
SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED 244.2 284.9 456.5 284.9 244.2
SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 212.3 242 391.6 242 212.3
SUI4A 3+1 CHD (7-12,99) 212.3 242 391.6 242 212.3
SUI4A 3+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 212.3 242 391.6 242 212.3
SUI4A 4+1 CHD (0-6,99) 212.3 242 391.6 242 212.3
SUI4A 4+1 CHD (7-12,99) 229.9 261.8 422.4 261.8 229.9
SUI4A 4+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 229.9 261.8 422.4 261.8 229.9
SUI4A 4+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 247.5 281.6 453.2 281.6 247.5
RELEASE DAYS 7 14 21 14 7

 

Во цената е вклучено: појадок ,  употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот, и ако е резервација со рана уплата, се губи попустот. 

 

 • Доплата за Полупансион: 20еур по лице на ден, 10еур за дете од 7-12,99год
 • Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.
 • Божиќната вечера е задолжителна 30еур возрасен, 20еур дете од 6-16,99год, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.
 • Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок
 • Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2021.
 • Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања,останатиот период 3 ноќевања.

 

Влез во собите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно

 

 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 
 • -Задолжителна ресортска таска од0,67еур по лице на ден
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ на резервација: 

Во случај на позитивен ковид 19 тест, резервацијата не подложи на пенали, исто и доколку се затворат гранците, хотелот или забрана за патување од страна на БГ) средтсвата ќе бидат на располагање за коистење во иднина

 • -Во период од 01.12-20.12.2021 и 01.03-17.04.2022 од 0-7дена пред пристигање – пенали од 1 ноќевање
 • -Во период од 21.12-26.12; 03.01-28.02.2022; од 0-14 дена пред пристигање – пенали од 3 ноќевања
 • -Во период од 27.12-02.01.2022 – од 0-26 дена пред пристигање – 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)