Katarino SPA Hotel 4*

You are currently viewing Katarino SPA Hotel 4*

Комплетно реновираниот Хотел Катарино Спа 4*, кој се наоѓа во Разлог, на 10км од Банско, е едно сосема поинакво доживување, за оние кој сакаат да избегаат од гужвите и да се релаксираат во прекрасниот хотел кој нуди Спа активности со поглед према планината, и да уживаат во природата и зеленилото кој го опкружува.

Хотелот располага со 196 соби и апартмани, сите реновирани, опремени со тв, мини бар, телефон, сеф, тоалет со туш или када, интернет, пешкири, крпи и козметика, фен.

 

 

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на термалната Спа зона, составена од внатрешен и надворешен базен, киви сауна, финска сауна, парна бања, соба за релаксација со поглед на планина, џакузи во пештера, солена соба, строма парна бања.

Во цената не е вклучено: масажи и туристичките такси.

Минимум престој од 3 ноќевања за божикниот период, и 4 ноќевања за Новогодишниот период. 

 

Доплати:

  • -Доплата за Новогодишна вечера која е задолжителна – 140еур возрасен, 70еур дете од 7-13,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • -Задолжителна ресортска такса по лице на ден од 0,56еур
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ:

Сезона А – 1 ноќевање пенали,  Сезона Б -50% пенали, Сезона Ц и Д – 100% пенали, Не појавување во хотел – 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)