Iglika Palace Hotel 4*

You are currently viewing Iglika Palace Hotel 4*

Хотел Иглика Палас 4* се наоѓа на 100м од жичарата и на 200м од центарот, веднаш наспроти Хотел Рила, со локација лесна за пристап и до жичарата и до центарот на Боровец.

Хотелот располага со менувачница, ресторан, лоби бар, паркинг, фитнес, сауна, базен, соларуим, масажи, медицински центар.

Собите располагаат со телефон, ТВ, минибар, тоалет.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УОЛАТА ДО 10.11.2021

ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЖЕЧКИ ОД 26.12.2020-03.01.2022

 

IGLIKA PALACE / 4* / BOROVETC
ПОЛУПАНСИОН A
18.12.2021
25.12.2021
B
26.12.2021
01.01.2022
C
02.01.2022
15.01.2022
A
16.01.2022
30.01.2022
C
31.01.2022
11.02.2022
B
12.02.2022
19.02.2022
C
20.02.2022
05.03.2022
A
06.03.2022
09.04.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
НЕ РЕНОВИРАНА СОБА SECTOR A
DOUBLE [2ADL] 77 110 92.4 77 92.4 110 92.4 77
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 105.8 151.2 127 105.8 127 151.2 127 105.8
SINGLE [1ADL] 57.2 103.4 70.4 57.2 70.4 103.4 70.4 57.2
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 57.2 103.4 70.4 57.2 70.4 103.4 70.4 57.2
РЕНОВИРАНА СОБА SECTOR B
DOUBLE [2ADL] 99 143 121 99 121 143 121 99
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 136.1 196.6 166.3 136.1 166.3 196.6 166.3 136.12
SINGLE [1ADL] 74.8 132 90.2 74.8 90.2 132 90.2 74.8
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 74.8 132 90.2 74.8 90.2 132 90.2 74.8
СТУДИО НЕ РЕНОВИРАНО SECTOR A
STUDIO [3ADL] 115.5 165 138.6 115.5 138.6 165 138.6 115.5
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 144.3 206.2 173.2 144.37 173.25 206.25 173.2 144.37
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 115.5 165 138.6 115.5 138.6 165 138.6 115.5
СТУДИО РЕНОВИРАНО SECTOR B
STUDIO [3ADL] 148.5 214.5 181.5 148.5 181.5 214.5 181.5 148.5
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 185.6 268.1 226.8 185.6 226.8 268.1 226.8 185.6
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 148.5 214.5 181.5 148.5 181.5 214.5 181.5 148.5
RELEASE DAYS 7//5 26//22 10//7 7//5 10//7 14//10 10//7 7//5

 

Во цените на хотелските соби е вклучено: употреба на базен, нова сауна, арома сауна, парна бања, паркинг, интернет во лоби и рецепција, закуска од 16-17часот: кафе, чај и слатки.

Попустот за рана резервација не е валиден за Новогодишните празници.

Бебешко креветче – бесплатно на барање во двокреветните соби, бебешко креветче во еко собите не е возможно.

(Реновираните соби се со тотално реновирани тоалети, променет под) лобито и ресторанот исто така проширени со нов концепт, израден нов велнес и спа центар со финска сауна, хербална сауна, парна бања, амам, фитнес и масаша, протеин бар)

 

Минимум престој од 7 ноќевања во период од 26.12-02.01.2022

 

Политика на отказ на резервација:

  • доцен отказ во сезона А, Ц, Д и Е до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа- 2 ноќевања пенали,
  • сезона Б до 20 дена пред пристигање без пенали, потоа- 100% пенали
  • Непојавување во хотел: во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали

 

 

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • Задолжителна ресортска такса 0,6еур по лице на ден
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)