Borovets Hills Hotel 5*

You are currently viewing Borovets Hills Hotel 5*

Прекрасен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан, лоциран на 100м од ски терените во Боровец

Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.borovetshills-bg.com/

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2021

ПРОМОЦИИ: 

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 17.01-06.02.2022 И 28.02-30.04.2022

 

BOROVETS HILLS / 5 * / BOROVETC
ПОЛУПАНСИОН A
10.12.2021
29.12.2021
B
30.12.2021
02.01.2022
C
03.01.2022
16.01.2022
D
17.01.2022
06.02.2022
C
07.02.2022
20.02.2022
D
21.02.2022
06.03.2022
A
07.03.2022
30.04.2022
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE [2ADL] 97.9 237.6 149.6 121 149.6 121 97.9
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 132.1 320.7 201.9 163.3 201.9 163.3 132.1
SINGLE [1ADL] 63.8 237.6 96.8 79.2 96.8 79.2 63.8
1 ADL +1 CHD (0-3,99) 63.8 237.6 96.8 79.2 96.8 79.2 63.8
1 ADL +1 CHD (4-11,99) 78.3 190 119.68 96.8 119.6 96.8 78.3
1 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 78.3 190 119.68 96.8 119.6 96.8 78.3
1 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 97.9 237.6 149.6 121 149.6 121 97.9
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 97.9 237.6 149.6 121 149.6 121 97.9
2 ADL +1 CHD (4-11,99) 117.4 285.12 179.5 145.2 179.5 145.2 117.4
STUDIO
STUDIO [2ADL] 108.9 261.8 174.9 138.6 174.9 138.6 108.9
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 147 353.4 236.1 187.1 236.1 187.1 147
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 108.9 261.8 174.9 138.6 174.9 138.6 108.9
2 ADL +1 CHD (4-11,99) 130.6 314.1 209.8 166.3 209.8 166.3 130.6
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 108.9 261.8 174.9 138.6 174.9 138.6 108.9
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 130.6 314.1 209.8 166.3 209.8 166.3 130.6
2 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 152.4 366.5 244.8 194 244.8 194 152.4
1-BED ROOM APARTMENT
APARTMENT [2ADL] 124.3 278.3 191.4 155.1 191.4 155.1 124.3
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 167.8 375.7 258.3 209.3 258.3 209.3 167.8
2 ADL +1 CHD (0-3,99) 124.3 278.3 191.4 155.1 191.4 155.1 124.3
2 ADL +1 CHD (4-11,99) 149.1 333.9 229.6 186.1 229.6 186.1 149.1
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 124.3 278.3 191.4 155.1 191.4 155.1 124.3
2 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 149.1 333.9 229.6 186.1 229.6 186.1 149.1
2 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 174 389.62 267.96 217.1 267.9 217.14 174
3 ADL +1 CHD (0-3,99) 167.8 375.7 258.3 209.3 258.3 209.3 167.8
3 ADL +1 CHD (4-11,99) 192.6 431.3 296.6 240.4 296.6 240.4 192.6
2-BED ROOM APARTMENT
APARTMENT [4ADL] 176 427.9 269.5 217.8 269.5 217.8 176
APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 206.8 502.788 316.668 255.915 316.668 255.915 206.8
4 ADL +1 CHD (0-3,99) 176 427.9 269.5 217.8 269.5 217.8 176
4 ADL +1 CHD (4-11,99) 193.6 470.69 296.45 239.58 296.45 239.58 193.6
4 ADL +2 CHD (0-3,99) (0-3,99) 176 427.9 269.5 217.8 269.5 217.8 176
4 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 193.6 470.69 296.45 239.58 296.45 239.58 193.6
4 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 211.2 513.48 323.4 261.36 323.4 261.36 211.2
5 ADL +1 CHD (0-3,99) 206.8 502.788 316.668 255.915 316.668 255.915 206.8
5 ADL +1 CHD (4-11,99) 224.4 545.578 343.618 277.695 343.618 277.695 224.4
RELEASE DAYS 3//2 10//10 7//3 7//3 7//3 7//3 3//2

 

Во цената е вклучено:

Појадок и вечера, употреба на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, ски бус, сеф и интернет, паркинг.

 

Попустот за рана резервација НЕ може да се комбинира со Промоциите.

Бебешко креветче – бесплатно

 

Политика на отказ:

  • До 7 дена пред пристигање – без пенали, доцен отказ – 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел – 1 ноќевање пенали.

 

Доплати:

  • -Задолжителна туристичка такса по 1еур на ден по лице, бебе до 1,99год – не плаќа
  • -Новогодишната вечера е задолжителна – 80еур возрасен, дете од 4-11,99год – 30еур