Borovets Hills Hotel 5*

You are currently viewing Borovets Hills Hotel 5*

Прекрасен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан, лоциран на 100м од ски терените во Боровец

Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.borovetshills-bg.com/

 

Во цената е вклучено:

Појадок и вечера, употреба на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, ски бус, сеф и интернет, паркинг.

 

Попустот за рана резервација НЕ може да се комбинира со Промоциите.

Бебешко креветче – бесплатно

 

Политика на отказ:

  • До 7 дена пред пристигање – без пенали, доцен отказ – 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел – 1 ноќевање пенали.

 

Доплати:

  • -Задолжителна туристичка такса по 1еур на ден по лице, бебе до 1,99год – не плаќа
  • -Новогодишната вечера е задолжителна – 80еур возрасен, дете од 4-11,99год – 30еур