Hotel Milmari Resort 3*

You are currently viewing Hotel Milmari Resort 3*

Милмари Ресорт (хотел Милмари) е комплетно нов хотелско-туристички комплекс на падините на Копаоник, лоциран во викенд одморалиштето, на регионалниот пат Копаоник-Рашка. Овој луксузно украсен комплекс во моментов е категоризиран со 3 *, а она што Milmari Resort плени, се модерни и функционално опремени сместувачки единици со посебен акцент на топлите тонови на бои кои се присутни во ентериерот, што му дава на гостинот искуство во семејна атмосфера.

Покрај исклучително удобните простории, нашите гости ги имаат на располагање сите капацитети на Велнес центарот. Професионалниот и секогаш пријателски персонал ќе даде се од себе да го направи вашиот престој незаборавно искуство преку корисни совети за употреба на велнес-објекти, разни видови масажи.

И после релаксација, секогаш сте добредојдени во некој од нашите ресторани каде ќе имате можност да уживате во специјалитетите на локалната и меѓународната кујна. Одморалиштето Милмари размислува и за своите омилени гости. Во рамките на комплексот има игротека за деца со целата потребна опрема во која ќе уживаат децата .. Ве очекуваме!

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА ПОСОЧЕНАТА БАЗА НА СМЕСТУВАЊЕ, НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Цените се дадени по соба на ден на база Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера
Tип на сместување Бр на лица 1.12.2021 28.12.2021 06.01.2022 11.02.2022 17.02.2022 06.03.2022
28.12.2021 06.01.2022 10.02.2022 16.02.2022 05.03.2022 01.04.2022
Услуга / ВВ НВ НВ НВ НВ ВВ
Standart Room 2 90 162 122 142 122 90
3 110 193 153 173 153 110
4 130 224 184 204 184 130
Superior Room 2 110 182 142 162 142 110
Aparment 3 130 213 173 193 173 130
4 150 244 204 224 204 150
5 170 275 235 255 235 170
Superior Aparment 2 140 212 172 192 172 140
3 160 243 203 223 203 160
4 180 274 234 254 234 180
5 200 305 265 285 265 200

 

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера / Ноќевање со појадок на база шведска маса (во случај да во хотелот да престојуват помалку од 25 гости,оброците се служат на база сет мени)
– Неограничено користење на Wellness & Spa центар
– Надворешен паркинг (ограничен капацитет )

– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на Ски-Гардеробер во кругот на Конаци.
– Baby Cot – со претходна резерваци
– Детско катче во присуство на родителите

 

Во цената не е вклучено: (задолжително плаќање во агенција)
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца од 0-6,99 години ГРАТИС

– Хотелско согирување 0,20€ по лице на ден

– Трансфер до Ски-Центар на секој час во период:09:00h-17:00h

 

Напомена:
– За престој помалку од 3 ноќи со доплата од 20% од цените прикажани во табелата.
– 
Доколку во двокреветна соба престојува едно лице цената се зголемува за 50%.
– 
Дете 0-4,99 години две возрасни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС

 

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

 

Повеќе информации за опис на сместувачкиот капацитет со изглед и капацитет на собите и апартманите: https://www.milmari.rs/resort/smestaj/