Hotel Club A Kopaonik 3*

You are currently viewing Hotel Club A Kopaonik 3*

 

Услови за попуст за рана уплата

-Попустот се пресметува дополнително на сите резервации направени до 30.10.2021. Попустот се пресметува на целосната цена прикажана во ценовникот. Туристичка такса и хотелско осигурување не се вклучени во цената и се плаќаат при правење на резервација во агенција.

Цените се однесуваат за период на престој од 02.12-03.04.2022

 

Во цената е вкучено:

 • -Полупансион (Појадок и Вечера на шведска маса-самопослужување) пијалок не е вклучен во текот на оброците
 • -Користење на Wi-Fi конекција низ целиот хотел
 • -Користење на спа центарот(Внатрешен Базен,Џакузи)

 

Во вкупната цена не е вклучено:

 • -Туристичка такса: Возрасни 1€ , Деца 0 -7 год. не плаќат такса ; 7 -15 год. Плаќаат  0,50€ , деца од 15 год. плаќаат како возрасен
 • -Хотелско Осигурување: Возрасен 0,50€ , Деца 0–4 год.-Бесплатно; Деца од  4-15 год.0,25€
 • -Паркинг 5€

 

Услови за сместување на деца:

 • -Деца до 4 год. со две полноплатежни суми доколку користи заеднички легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • -Деца од 4 дo 7 год. со две полноплатежни суми доколку користат заедничко легло – Плаќаат 50% oд наведената цена.
 • -Деца од 4 дo 12 год. со две или една полноплатежни  суми, плаќаат 70% oд наведената цена и користат посебно легло.

 

НАПОМЕНА

 • -Пријавување во хотел 14:0h / Одјавување во хотелот 10:30
 • -Ран check in или доцен check out се достапни во зависност од слободниот капацитет и подлежат на доплата.
 • -Цените се дадени во ЕУР,уплата се врши до денарска противредост 1Еур=61,8 Денари

 

Дочек на Нова Година:

 • -Свечена вечера со музички програм на 31.12.2020 – дополнително ке пристигне понуда
 • -Деца 0-6,99 години не плаќат за свечена вечера
 • -Деца од 7-13,99 години плаќат 50% од цената на возрасен.
 • -Пијалоците не се вклучени за време на вечерата

 

Во хотелот не е дозволен престој за домашни миленици:

 • -Рeзервации со помал број на ноќевање од дозволениот или вон наведените смени, се на барање и потребни се 24h за потврда
 • -Цените подлежат на промена согласно законските регулативи.

 

Политика на отказ на резервација:

 • отказ на резервација до 14 дена пред пристигање – 30% пенали
 • од 14-0 дена пред пристигање, или не пристигање на клиентите – 100% пенали
 • хотелот го задржува правото да го задржи предходно уплатениот аванс во целост
 • во случај на уведување на вонредна состојба со цел спречување на ковид 19 на ниво на државата, затворање на граници или прогласени вонредни мерки на општинско ниво, клиентот има можност: уплатените средства да ги искористи во друг термин ( во зависност на расположливост и по тековните цени) или да побара рефундација на уплатените средства
 • во случај на отказ на резервација поради позитивен тест на ковид 19, отказот е бесплатен, со приложување на позитивниот тест, и имаат право на користење на средствата за понатамошен престој во хотелот, или рефундација.