Hotel Putnik 4*

You are currently viewing Hotel Putnik 4*

Hotel Putnik е лоциран во најубавиот дел на Копаоник, Сончева Долина, на  1.650 m/надморска висина. Комплетно е реновиран и на своите гости им ги овозможува сите оние услови кои би го направиле вашиот одмор незаборавен. Располага со 116 сместувачки капацитети, односно 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби,
13 фамилијарни соби и  6 луксузно опремени апартмани какои Супериор Вила Путник која е склоп во хотелот и располга со 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Бесплатно користење на SPA & WELLNESS центарот, во склоп на хотелот лоби бар, детско катче, фитнес центар, конгресна сала и сала за состаноци, ски остава во склоп на хотелот, спортски терени, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира трансфер со мини бус до центарот на ски центарот, според фиксно определена саатница.

Хотел Путник 4* Копаоник SUPERIOR VILLA PUTNIK KOPAONIK 4*
-10% попуст за уплата до 31.10.2021
Период Услуга Стандарна и Фамилијарна Фамилијарна Апартман Стандардна / Фамилијарна Фамилијарна
1/1 1/2 и 1/3 1/3 и 1/4 Минимум 4 лица 1/1 соба 1/2 соба 1/3 и 1/4
01.12-23.12.2021 HB 107 71 78 85 139 92
24.12-28.12.2021 HB 128 85 94 102 166 111
29.12-02.01.2022 HB 195 130 143 156 254 169
03.01-22.01.2022 HB 143 95 105 114 186 124
23.01-12.02.2022 HB 128 85 94 102 166 111
13.02-16.02.2021 HB 143 95 105 114 186 124
17.02.05.03.2022 HB 128 85 94 102 166 111
06.03-09.03.2022 HB 150 100 110 120 195 130
10.03-12.03.2022 HB 120 80 88 96 156 104
13.03-03.04.2022 HB 113 75 83 90 147 98

 

 • Цените се изразени во евра по лице од ноќевање на база полупансион(појадок и вечера)
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од дадената цена
 • Цена само со појадок, се намалува 10% од цената на полупансион, и оваа услуга е исклучиво на барање
 • Свечена новогодишна вечер на 31.12.2021 е вклучена во цената како и Божиќна вечер 25.12.2021 и 07.01.2022

 

Услови за деца:

-Деца  0 – 2,99 год имаат бесплатен престој
-Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло


Во цената е вклучено
:

 • * Неограничено користење на содржините SPA & Wellness
 • * Затворен базен за возрасни; затворен базен за деца;
 • *Џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, Руска сауна, Турска бања, Тепидариум, Фитнес центар

Check inn 14.00h / Check out 10.00h

 

Во цена не е вклучено:

 • Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 • Туристичка такса – по лице од ден
  – Возрасни 1€;  Деца 7-15 год. 0,50€; 0-6,99 год. не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување
  –  0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 • Игротека за деца

 

Детска недела 23.01-06.02.2022

Начин на плаќање:

 • Бесплатен престој за деца до 11,99год сместени со 2 родители, на посебно или заедничко легло
 • На едно полноплатежно лице едно дете е бесплатно, и важи само за членовите од семјството
 • Доколку е едно возрасно лице и едно дете во соба, се применува цена на еднокреветна соба и дете бесплатно

 

Политика на рано букирање: 

 • Уплата на 50% при резервација веднаш, и остатокот најкасно до 15 дена пред пристигање. Бројот на собите е ограничен.

 

Политика на отказ на резервација:

Отказ или промена на резервација, се прави исклучиво на писмено.

Во зависност од рокот на отказ, се задржуваат следниве проценти од вкупната сума на аранжманот:

 • 30% пенали, ако се откаже од 45-15дена пред пристигање
 • 100% пенали, ако се откаже од 14-0 дена пред пристигање

 

 1. По потврда на резервацијата, промена може да се изврши само со согласност од хотелот.
 2. Доколку гостинот од било која причина го прекине својот престој, хотелот го задрува правото да НЕ го рефундира износот за неискористениот дел на аранжманот.
 3. Хотелот не зема во предвид неповолни временски услови како причина за отказ на резервација или привремено заминување од хотелот.
 4. Во случај на виша сила(временска непогода од големи размери, штрајк, војна, епидемија, смрт, терористички напад, затворање на аеродомите, железничките и автобуските станици, или слично непредвидени околнисти) потврдени со вонредна состојба од страна на државата, да предизвика непристигање на гостите, нема да им се наплати аранжманот.

 

Ковид гаранција: Хотел Путник гарантира поврат на уплатени средства во следниве случаи:

 • Потврдено присуство на корона вирус кај една или повеќе лица од лицата наведени во резервација, и гостинот е должен да приложи резултати од тестирањето
 • Затварање на граница за странски државјани, прогласена вонредна состојба на територија на Р.Србија.