Врасна – Вила Армирики

Врасна – Вила Армирики

Врасна е туристичко место кое се наоѓа на само 80 километри од Солун во заливот “Strimonikos“. Ова место е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна широка песочна плажа и бистра вода. Враснa ја препорачувме за сите оние кои што сакаат да уживаат во мирен и релаксиран летен одмор или во многубројните таверни и кафе барови покрај плажата. Врасна нуди можност за пешачење или возење велосипед во блиската планина или пак посета на градот Stageira родното место на Аристотелис, посета на музејот Amphipolis и посета на фармата Ippokosmos. На само неколку километри од Врасна се наоѓаат Аспровалта и Ставрос.

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа. Во нејзина близина има пекара, продавница, LIDL  маркет на 200метри, таверни, бич барови итн.

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара кое е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ  https://goo.gl/maps/K5XHGCK4XME2

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ, wi-fi, клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

ВИЛА АРМИРИКИ – ВРАСНА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. студио за 2 лица +1 дете студио за 3 лица + 1 дете студио за 4 лица + 1 дете Коментар
22.05-29.05.2020 7 89 99 109 Промо цени
29.05-05.06.2020 7 139 159 189 Промо цени
05.06-12.05.2020 7 189 209 259
12.05-19.05.2020 7 209 259 299
19.05-26.06.2020 7 259 279 339
26.06-03.07.2020 7 269 299 359
03.07-10.07.2020 7 289 339 369
10.07-17.07.2020 7 299 349 379
17.07-24.07.2020 7 309 359 389
24.07-31.07.2020 7 309 359 399
31.07-07.08.2020 7 309 359 399
07.08-14.08.2020 7 309 359 399
14.08-21.08.2020 7 279 299 319
21.08-28.08.2020 7 249 259 269
28.08-04.09.2020 7 199 209 229
04.09-11.09.2020 7 139 149 179
11.09-18.09.2020 7 119 129 149 Промо цени
18.09-25.09.2020 7 69 79 89 промо цени

 

Капацитет по студио:

 • Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето)
 • Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)
 • Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)

Дуплите легла во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

Доплати:

-Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
 • Охрид ( Бензиска станица Лук Оил) -50 € по лице
 • Битола (спортска сала) – 45€ по лице – трансфер до Неготино
 • Прилеп – (бензинска пумпа Лук оил на излез од градот ) 45€ по лице – трансфер до Неготино
 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол , Дреново ) – 45€ по лице – трансфер до Неготино

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

ПРЕВОЗ Врасна :

Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна (секој петок)

 • 02:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo
 • 03:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Врасна (секој петок) :

 • 02:00 h Битола ( спортска сала  ) – Трансфер до Неготино
 • 01:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 00:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 01:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.