Вила Шишевиќ

You are currently viewing Вила Шишевиќ

ЦРНА ГОРА – ЛЕТО 2021

БУДВА – ХИТ ПОНУДА

 Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани па,  вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ”ШИШЕВИЌ” – на идеална местоположба, на околу 100 м од Словенска плажа. Располага со: 1/2 студија (еден дупли или два поединечни), 1/3 (три поединечни кревети или дупли со еден поединечен), 1/2+2 (еден дупли + еден дупли) – студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, твwi-fi и клима – вклучени во цената. Координати: 42.288760, 18.843500

Период Ноќевања 1/2 1/2+1 1/3(1+1+1) 1/2+2
05.06-12.06 7 79 89 99 109
12.06-19.06 7 99 109 119 129
19.06-26.06 7 119 139 159 179
26.06-03.07 7 149 169 189 209
03.07-10.07 7 189 209 229 249
10.07-17.07 7 209 229 249 269
17.07-24.07 7 239 259 279 299
24.07-31.07 7 259 279 299 319
31.07-07.08 7 259 279 299 319
07.08-14.08 7 259 279 299 319
14.08-21.08 7 239 259 279 299
21.08-28.08 7 199 219 239 259
28.08-04.09 7 149 169 189 209
04.09-08.09 4 79 89 99 109
08.09-12.09 4 69 79 89 99

 

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 и 4 ноќевања – без превоз.

Автобуски превоз: 40 € – повратен билет, 25 € за деца, 25 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: 

05, 12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 0408, Септември.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 61.8 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5, како и доплата за патничко здравствено осигурување до 65 год = 200 ден, до 14 год = 150 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти. Промена на постелнина на 4 дена.