Вила Атанаси – Амудиа

You are currently viewing Вила Атанаси – Амудиа

Амудиа  е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Ammoudia е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Атанаси се наоѓа веднаш до вила Вагиа, на 50метри оддалеченост од плажа. Вилата располага со две трокреветни студија кои се наоѓаат на приземје со балкон кој гледа кон градина, и еден апартман (една спална соба, и просторија со кујна каде има уште 2 единечни кревети) кој се наоѓа на први спрат, со еден балкон кој гледа странично према море. Сите соби имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, тв. Користењето на клима уредот не е вклучен во цената и изнесува 5 евра на ден и се плаќа на лице место.

 

ПРОМО АРАНЖМАНИ; 

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 15.05.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

На Промо цените не следува попуст, и попуст за последователни термини, првите четири и последните три термина се ПРОМО цени.

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.05.2021

ВИЛА АТАНАСИ – АМУДИА  
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА  
Термини Ноќевања 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица
25.05-01.06.2021 7 79 95
01.06-08.06.2021 7 95 125
08.06-15.06.2021 7 130 145
15.06-22.06.2021 7 153 175
22.06-29.06.2021 7 230 274
29.06-06.07.2021 7 296 329
06.07-13.07.2021 7 329 373
13.07-20.07.2021 7 395 417
20.07-27.07.2021 7 406 439
27.07-03.08.2021 7 417 461
03.08-10.08.2021 7 417 461
10.08-17.08.2021 7 417 461
17.08-24.08.2021 7 417 461
24.08-31.08.2021 7 340 384
31.08-07.09.2021 7 263 285
07.09-14.09.2021 7 230 263
14.09-21.09.2021 7 155 167
21.09-28.09.2021 7 107 119

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • *Попустите не можат да се комбинираат
  *Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
  *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Време на поаѓање за Амудиа:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS:39.242180, 20.480588

 

Локација