Полихроно – JK Village

You are currently viewing Полихроно – JK Village

Полихроно e сместенo во кристално чистиот залив Торонеос опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна.

Вила JK Village ex ASIMENIА се наоѓа во стариот дел на Полихроно во близина на центарот на ова туристичко место. Вилата е оддалечена од плажа на 400 м. Во близина на објектот има јавен паркинг. Таа е добар избор за сите оние кој сакаат мирен одмор, не далеку од гужвата на Полихроно, а сепак стратешки поставена и центарот и плажата  да биде близу. Скоро реновирана, со убави просторни соби, нуди релаксиран одмор и прибежиште од летните гужви.

Овој објект има трокреветни студиа, апартмани со една спална за три лица (со софа кревет) и апартман за четири лица со регуларни кревети и истите се респоредени на високо приземје и Прв кат, опремени со мини кујна, ТВ, клима и Wi Fi Internet.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Првите два и последниот термин се промо цени, на нив не следува попуст за рана резервација

POLIHRONO – JK VILLAGE ex ASIMENIA
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Triple Dbl bed+sing APT1B Triple APT1B dbl bed+2 sing
22.05-29.05.2022 7 130 155 170
29.05-05.06.2022 7 165 185 200
05.06-12.06.2022 7 200 259 299
12.06-19.06.2022 7 259 309 339
19.06-26.06.2022 7 279 339 369
26.06-03.07.2022 7 299 369 399
03.07-10.07.2022 7 339 409 439
10.07-17.07.2022 7 379 429 459
17.07-24.07.2022 7 379 429 459
24.07-31.07.2022 7 379 429 459
31.07-07.08.2022 7 379 429 459
07.08-14.08.2022 7 379 429 459
14.08-21.08.2022 7 359 419 439
21.08-28.08.2022 7 339 369 399
28.08-04.09.2022 7 296 319 349
04.09-11.09.2022 7 259 289 319
11.09-18.09.2022 7 199 229 239
18.09-25.09.2022 7 130 155 180

Спецификација на соби:

 • 1/3: 1 double + 1 single bed
 • Апартман 1/3 : 1 double bed + sofa
 • Апартман 1/4: 1 double bed + 2 single beds

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS КООРДИНАТИ: 40.016361, 23.529240