Вила Текли – Парга

Вила Текли – Парга

Вила Текли, се наоѓа во Парга, во склопот на Хотелот Алкион, на 700метри одалеченост од плажа. Вилата располага со 2 спални на приземје, и спална на поткровје, дневна соба со кујна, тоалет со туш кадичка, една клима на приземјето, една клима на поткровјето (се доплаќа на лице место 10 еур на ден) сеф на рецепцијата на хотелот (бесплатно) wi-fi – бесплатно.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

ВИЛА ТЕКЛИ – ПАРГА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 3/4+3 Вила за 4 до 7 лица Коментар
26.05-02.06.2020 7 119 Промо цена
02.06-09.06.2020 7 229 Промо цена
09.06-16.06.2020 7 319
16.06-23.06.2020 7 409
23.06-30.06.2020 7 449
30.06-07.07.2020 7 519
07.07-14.07.2020 7 549
14.07-21.07.2020 7 609
21.07-28.07.2020 7 609
28.07-04.08.2020 7 609
04.08-11.08.2020 7 609
11.08-18.08.2020 7 609
18.08-25.08.2020 7 609
25.08-01.09.2020 7 509
01.09-08.09.2020 7 449
08.09-15.09.2020 7 339
15.09-22.09.2020 7 269
22.09-29.09.2020 7 229 Промо цена
 • На ПРОМО цените не следува попуст, и попуст за два последователни термина, првите два и последниот два термин се Промо цени.
 • Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.
 • Во цената не е вклучен превоз.

Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

 • Битола (Главна автобуска станица) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање кон Грција:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

 • Бус Лефкада (времињата се по МК време)
 • Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
 • Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос

 • Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТИМ Травел Битола

Локација

GPS: 39°17’11.4″N 20°24’04.1″E