Вила Посеидон – Калитеа

You are currently viewing Вила Посеидон – Калитеа

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На секоја соба и следуваат по 2 лежалки и чадор на плажа, без доплата кои се нумерирани по самата соба во која се престојува, и истите не смеат да се менуваат со друга бројка на соба.

Четворокреветните студија  располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, wi-fi. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студија со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат.

 

 

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

ВИЛА ПОСЕИДОН – КAЛИТЕА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА
Термини Ноќ. 1/4  (студио за 4 лица) приземје или поглед градина 1/4  (студио за 4 лица) страничен поглед море Коментар
22.05-29.05.2021 7 215 227 Промо цена
29.05-05.06.2021 7 251 263 Промо цена
05.06-12.06.2021 7 329 340
12.06-19.06.2021 7 406 417
19.06-26.06.2021 7 439 450
26.06-03.07.2021 7 505 527
03.07-10.07.2021 7 527 560
10.07-17.07.2021 7 593 604
17.07-24.07.2021 7 593 604
24.07-31.07.2021 7 593 604
31.07-07.08.2021 7 593 604
07.08-14.08.2021 7 593 604
14.08-21.08.2021 7 593 604
21.08-28.08.2021 7 505 538
28.08-04.09.2021 7 450 483
04.09-11.09.2021 7 351 373
11.09-18.09.2021 7 296 307
18.09-25.09.2021 7 215 227 Промо цена

 

 

Трокреветното студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на трет кат со страничен поглед на море, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат.

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И 50% УПЛАТЕНА ДО 31.03.2021

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ВИЛА ПОСЕИДОН – КAЛИТЕА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
Термини Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) приземје или поглед градина 1/4  (стд за 4 лица) страничен поглед море Коментар
23.05-30.05.2021 7 167 179 191 Промо цена
30.05-06.06.2021 7 215 227 239 Промо цена
06.06-13.06.2021 7 285 296 307
13.06-20.06.2021 7 362 373 384
20.06-27.06.2021 7 395 406 417
27.06-04.07.2021 7 461 472 494
04.07-11.07.2021 7 483 494 527
11.07-18.07.2021 7 549 560 571
18.07-25.07.2021 7 549 560 571
25.07-01.08.2021 7 549 560 571
01.08-08.08.2021 7 549 560 571
08.08-15.08.2021 7 549 560 571
15.08-22.08.2021 7 549 560 571
22.08-29.08.2021 7 450 472 505
29.08-05.09.2021 7 395 417 439
05.09-12.09.2021 7 307 318 340
12.09-19.09.2021 7 263 287 299
19.09-26.09.2021 7 167 179 203 Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 2 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Локација

GPS Координати: 40°4’43.1”N 23°26’41”E