Лептокарија – Вила Атриум

You are currently viewing Лептокарија – Вила Атриум

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот.

Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

 

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа на левата страна од местото, на само 100 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 30.04.2021

 

ТЕРМИН

 

НОЌИ

 

1/2 СТУДИО

 

1/3 СТУДИО

 

1/4 СТУДИО

 

Коментар

22.05.-29.05.2021 7 59 79 89 ПРОМО
29.05.-05.06.2021 7 99 109 119 ПРОМО
05.06.-12.06.2021 7 119 139 149 ПРОМО
12.06.-19.06.2021 7 179 189 199  
19.06.-26.06.2021 7 209 € 219 229  
26.06.-03.07.2021 7 239 249 259  
03.07.-10.07.2021 7 259 269 279  
10.07.-17.07.2021 7 279 289 299  
17.07.-24.07.2021 7 299 309 319  
24.07.-31.07.2021 7 299 309 319  
31.07.-07.08.2021 7 299 309 319  
07.08.-14.08.2021 7 299 309 319  
14.08.-21.08.2021 7 299 309 319  
21.08.-28.08.2021 7 279 289 299  
28.08.-04.09.2021 7 209 239 249  
04.09.-11.09.2021 7 179 199 209  
11.09.-18.09.2021 7 139 159 169 ПРОМО
18.09.-25.09.2021 7 89 99 109 ПРОМО
25.09.-02.10.2021 7 59 69 79 ПРОМО

 

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.80 Денари.

На промо цените не следува попуст.

 

Напомена:

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

 • Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -30€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице
 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

 • 04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 05:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
 • 06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

 • 05:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Грција – Област Пиериа и Халкидики – за од Скопје или Битола 35еур по лице / дете од 2-11,99год – 25еур ( доплата за трансфер од Ресен, Охрид – 5еур по лице, Кичево и Штип – 10еур) 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*попустите не може да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)