Валона – Хотел Кристал

You are currently viewing Валона – Хотел Кристал

Хотел Кристал се наоѓа во Валона, на 150м одалеченост од плажа и шеталиштето на Валона, каде има простор за користење на јавна плажа која е бесплатана за користење, и плажа со организиранири лежалки и чадори со доплата на лице место (зависно од барот во кој го имате избрано) на самото шеталиште има многу бројни продавници, прехранбени продавници, барови, пицерии, ресторани со пристапни цени. Појадокот во хотелот се одвива во лобито или во надворешна уредена тераса, хотелот нуди бесплатна употреба на клима и интернет (wi-fi) паркинг места на лице место на расположливост, но е можно зависно од расположливост да се паркира покрај самата ограда на хотелот. Хотелот Кристал располага со повеќе типови на соби, секоја со свој тоалет, тераса (освен соба бр.203 која нема тераса), клима, wi-fi, фрижидер, во собите нема кујни и прибор за јадење и во нив не се готви, хигиената во хотелот се одржува на секој 2 дена, се менуваат чаршафи и пешкири.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

(НАПОМЕНА: ПРВАТА И ПОСЛЕДНАТА СМЕНА СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ ПО ЛИЦЕ, И НЕ СЛЕДУВА ПОЈАДОК)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Опис на сместување

 • Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители)
 • Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители)
 • Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99год )
 • Услови за деца: Две деца до 12,99год – бесплатно, опис:
 • Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители – бесплатно)
 • Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители бесплатно) 3то Возрасно лице -70% попуст
 • Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99год + дете до 5,99год) 2 деца бесплатно до 12,99год, 3то возрасно лице -70% попуст
 • Еднокреветна соба: доплата од 70% на цената за возрасен
Датуми DOUBLE Triple room 1/3+1
02.06.2022 – 09.06.2022
09.06.2022 – 16.06.2022
16.06.2022 – 23.06.2022
23.06.2022 – 30.06.2022
30.06.2022 – 07.07.2022
07.07.2022 – 14.07.2022
14.07.2022 – 21.07.2022
21.07.2022 – 28.07.2022
28.07.2022 – 04.08.2022
04.08.2022 – 11.08.2022
11.08.2022 – 18.08.2022
18.08.2022 – 25.08.2022
25.08.2022 – 01.09.2022
01.09.2022 – 08.09.2022
08.09.2022 – 15.09.2022
15.09.2022 – 22.09.2022

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Валона преку граничен премин Ќафасан: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 655€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 545€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Валона преку граничен премин Ќафасан:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 45€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за ВАЛОНА:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 04.30 h Ресен (спроти автобуска станица)
 • 05:00 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 05.20 h Струга (кружен тек на влезот за Струга пред Нептун)
 • 04:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) трансфер до Струга

ТИМ Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%, или промена на цената на горивото