Сончев Брег – Diamond Hotel 4****

Сончев Брег – Diamond Hotel 4****

Лоциран измегу центарот на Сончев Брег и 250м од плажа, Хотел Диамонд 4* е погоден за фамилијарен одмор и за оние кој сакаат да бидат во центарот на случувањата.

Хотелот располага со надворешни базени за возрасни и деца со лежали и чадори, ресторан, бар, анимација, спа центар со масажа, амам, турска бања, фитнес центар, сауна,  со доплата.

Собите се опремени со сопствен тоалет, тв, клима.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ВО ЦЕНИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗОТ, ТОЈ СЕ ОДВИВА ДЕН ПОРАНО ОД ПРИКАЖАНАТА ДАТА НА ТАБЕЛАТА, ДАТА ПРИКАЖАНА ВО ТАБЕЛАТА Е ДАТА НА СМЕСТУВАЊЕ ВО ХОТЕЛОТ

 

DIAMOND 4*
ЦЕНА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО
Термини цена по лице 3то Возр лице плаќа 1во Дете од 2-11.99год 2ро дете од 2-11.99год
22.06-29.06.2019 239 80% 7 такса 50%
29.06-06.07.2019 250 80% 7 такса 50%
06.07-13.07.2019 319.5 80% 7 такса 50%
13.07-20.07.2019 319.5 80% 7 такса 50%
27.07-03.08.2019 319.5 80% 7 такса 50%
03.08-10.08.2019 319.5 80% 7 такса 50%
10.08-17.08.2019 319.5 80% 7 такса 50%
Во цената не е вклучена туристичката такса по лице од 7еур за 7 ноќевања
Капацитет од 3 лица максимум, 3 возрасни или 2 возр+2деца(2-11.99год) во двокреветна стандард соба

 

Во цените е вклучено: појадок, ручек и вечера, пијалоци од локално потекло, употреба на базен.

Бебешко креветче – бесплатно.

Задолжителна доплата за туристичка такса по лице на ден од 1еур.

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗОТ: 

Поаѓање од Скопје, Велес и Куманово – Возрасно лице: 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

  • Велес         19.20 бензинска Макпетрол спроти Костурницата
  • Скопје        20.00 Пошта 2-паркингот кај Нова Жел. – од страната на Маџар Мало
  • Куманово  20.30 бензинска Макпетрол
  • К.Паланка   21.40 спроти бензинска Макпетрол

Враќање од Бугарија- Сончев Брег-автобуска-хотел Кубан            12.00 бг време

  • Несебар–автобуска спроти Вила Ламбов    12.30 бг време
  • Поморие- кај новиот Аква Парк                      12.45 бг време
  • Бургас    -кај  Техномаркет                               13.00 бг време

 

Политика на отказ на резервација:

До 10 дена пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел – 2 ноќевања пенали.