Сончев Брег – Continental 2**

Сончев Брег – Continental 2**

Комплексот е лоциран на јужниот дел од ресортот Сончев Брег и е опкружен со зелениот парк и е околу 300 метри од плажа. Надворешниот базен и барот покрај базенот се опкружени со борова шума. Комфорот и ужувањето се загарантирани. До центарот се оди со атрактивен мини воз кој чија станица е буквално пред хотелот.
Располага со ресторан, два лоби бара, бар покрај базен, конференциска сала, надворешен базен, билијард, игралиште за деца, тениско игралиште, менувачница, сеф, масажи, доктор и фризерски салон.

Continental 2*, собите се опремени со два посебни кревети, со можност да се додаде дополнително легло за дете до 12 години. Сите соби имаат балкон и купатило, и немаат клима и фрижидер.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 

ВО ЦЕНИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗОТ, ТОЈ СЕ ОДВИВА ДЕН ПОРАНО ОД ПРИКАЖАНАТА ДАТА НА ТАБЕЛАТА, ДАТА ПРИКАЖАНА ВО ТАБЕЛАТА Е ДАТА НА СМЕСТУВАЊЕ ВО ХОТЕЛОТ

CONTINENTAL 2*
ЦЕНА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Термини цена по лице 3то Возр лице Дете од 2-11.99год
22.06-29.06.2019 66 / 10.5 такса
29.06-06.07.2019 66 / 10.5 такса
06.07-13.07.2019 87 / 10.5 такса
13.07-20.07.2019 101 / 10.5 такса
27.07-03.08.2019 101 / 10.5 такса
03.08-10.08.2019 101 / 10.5 такса
10.08-17.08.2019 101 / 10.5 такса
Во цената не е вклучена туристичката такса по лице од 10.5еур за 7 ноќевања

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗОТ: 

Поаѓање од Скопје, Велес и Куманово – Возрасно лице: 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

  • Велес         19.20 бензинска Макпетрол спроти Костурницата
  • Скопје        20.00 Пошта 2-паркингот кај Нова Жел. – од страната на Маџар Мало
  • Куманово  20.30 бензинска Макпетрол
  • К.Паланка   21.40 спроти бензинска Макпетрол

 

Враќање од Бугарија- Сончев Брег-автобуска-хотел Кубан            12.00 бг време

  • Несебар–автобуска спроти Вила Ламбов    12.30 бг време
  • Поморие- кај новиот Аква Парк                      12.45 бг време
  • Бургас    -кај  Техномаркет                               13.00 бг време

 

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање со појадок
  • Употреба на надворешен базен

 

Туристичка такса не е вклучена во цената (на која не следува попуст за рана резервација)