St. George Ski & Holiday 4*

St. George Ski & Holiday 4*

St George & Spa Hotel е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со чајна кујна. Еден од најголемите базени во Банско се наоѓа баш во овој хотел, спа ценарот, теретаната, џакузито се бесплатни за користење.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН на база Полупансион

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ ИНАПРАВЕНИ ДО 15.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.12.2019

 

ST. GEORGE SKI & HOLIDAY / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
22.12.2019
B
23.12.2019
27.12.2019
D
28.12.2019
02.01.2020
C
03.01.2020
08.01.2020
B
09.01.2020
31.01.2020
C
01.02.2020
22.02.2020
A
23.02.2020
30.04.2020
STANDART FIRST FLOOR ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД НА ПРВ СПРАТ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 55 68.2 121 77 68.2 77 55
1 Возрасно лице 38.5 47.7 84.7 54 48 54 38.5
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 38.5 47.7 84.7 54 48 54 38.5
1 Возр +1 Дете (2-13,99) 46.7 58 103 65.4 58 65.4 46.7
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 57.2 70.4 123.2 79.2 70.4 79.2 57.2
1 Возрасно лице 40 49.3 86.2 55.4 49.28 55.44 40.04
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 40 49.3 86.2 55.4 49.28 55.44 40.04
1 Возр +1 Дете (2-13,99) 48.6 60 104.7 67.3 59.84 67.32 48.62
STUDIO FIRST FLOOR СТУДИО НА ПРВ СПРАТ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 41.5 50.8 87.7 56.9 50.82 57 41.5
2 Возрасни лица 59.4 72.6 125.4 81.4 72.6 81.4 59.4
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 41.6 50.8 87.7 56.9 50.8 57 41.5
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 41.6 50.8 87.7 56.9 50.8 57 41.5
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 59.4 72.6 125.4 81.4 72.6 81.4 59.4
2 Возр +1 Дете (2-13,99) 74.2 90.7 156.7 101.7 90.7 101.7 74.2
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 43 52.3 89.3 58.5 52.3 58.5 43.12
2 Возрасни лица 61.6 74.8 127.6 83.6 74.8 83.6 61.6
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 43.1 52.3 89.3 58.5 52.3 58.5 43.1
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 43.1 52.3 89.3 58.5 52.3 58.5 43.1
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 61.6 74.8 127.6 83.6 74.8 83.6 61.6
2 Возр +1 Дете (2-13,99) 77 93.5 159.5 104.5 93.5 104.5 77
ONE BEDROOM FIRST FLOOR АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА НА ПРВ СПРАТ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 63.8 77 129.8 85.8 77 85.8 63.8
3 Возрасни лица 83 100.1 168.7 111.5 100.1 111.5 82.9
4 Возрасни лице 102 123.2 207.6 137.2 123.2 137.2 102
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 63.8 77 129.8 85.8 77 85.8 63.8
2 Возр +1 Дете (2-13,99) 79.7 96.25 162.2 107.25 96.2 107.2 79.7
2 Возр +2 Дете(0-1,99) (0-1,99) 63.8 77 129.8 85.8 77 85.8 63.8
2 Возр +2 Дете (0-1,99) (2-13,99) 79.75 96.2 162.2 107.2 96.2 107.2 79.7
2 Возр +2 Деца (2-13,99) (2-13,99) 89.3 107.8 181.7 120.1 107.8 120.1 89.3
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 83 100 168.7 111.5 100.1 111.5 82.9
3 Возр +1 Дете (2-13,99) 99 119.3 201 133 119.35 132.99 99
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА НА ПРВ СПРАТ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 66 79.2 132 88 79.2 88 66
3 Возрасни лица 85.8 102.96 171.6 114.4 102.96 114.4 85.8
4 Возрасни лице 105.6 126.72 211.2 140.8 126.72 140.8 105.6
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 66 79.2 132 88 79.2 88 66
2 Возр +1 Дете (2-13,99) 82.5 99 165 110 99 110 82.5
2 Возр +2 Дете(0-1,99) (0-1,99) 66 79.2 132 88 79.2 88 66
2 Возр +2 Дете (0-1,99) (2-13,99) 82.5 99 165 110 99 110 82.5
2 Возр +2 Деца (2-13,99) (2-13,99) 92.4 110.88 184.8 123.2 110.88 123.2 92.4
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 85.8 102.96 171.6 114.4 102.96 114.4 85.8
3 Возр +1 Дете (2-13,99) 102.3 122.76 204.6 136.4 122.76 136.4 102.3
TWO BEDROOM FIRST FLOOR АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ СОБИ НА ПРВ СПРАТ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 118.8 145.2 250.8 162.8 145.2 162.8 118.8
5 Возрасни лица 136.62 166.98 288.42 187.22 166.98 187.22 136.62
6 Возрасни лица 154.44 188.76 326.04 211.64 188.76 211.64 154.44
4 Возр +1 Дете (0-1,99) 118.8 145.2 250.8 162.8 145.2 162.8 118.8
4 Возр +1 Дете (2-13,99) 133.65 163.35 282.15 183.15 163.35 183.15 133.65
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 118.8 145.2 250.8 162.8 145.2 162.8 118.8
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-13,99) 133.65 163.35 282.15 183.15 163.35 183.15 133.65
4 Возр +2 Деца (2-13,99) (2-13,99) 142.56 174.24 300.96 195.36 174.24 195.36 142.56
5 Возр +1 Дете (0-1,99) 136.62 166.98 288.42 187.22 166.98 187.22 136.62
5 Возр +1 Дете (2-13,99) 151.47 185.13 319.77 207.57 185.13 207.57 151.47
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ СОБИ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 123.2 149.6 255.2 167.2 149.6 167.2 123.2
5 Возрасни лица 141.6 172 293.48 192.2 172 192.2 141.6
6 Возрасни лица 160 194.4 331.76 217.3 194.4 217.3 160.1
4 Возр +1 Дете (0-1,99) 123.2 149.6 255.2 167.2 149.6 167.2 123.2
4 Возр +1 Дете (2-13,99) 138.6 168.3 287.1 188.1 168.3 188.1 138.6
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 123.2 149.6 255.2 167.2 149.6 167.2 123.2
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-13,99) 138.6 168.3 287.1 188.1 168.3 188.1 138.6
4 Возр +2 Деца (2-13,99) (2-13,99) 147.8 179.5 306.2 200.6 179.5119/19 200.6 147.8
5 Возр +1 Дете (0-1,99) 141.6 172 293.4 192.2 172 192.2 141.6
5 Возр +1 Дете (2-13,99) 157 190.7 325.3 213.1 190.7 213.1 157
RELEASE DAYS 5//5 7//7 24//24 10//10 7//7 10//10 5//5
Период на резервирање Период на престој Промоција долг престој Од До
November 16, 2019 April 30, 2020 December 1, 2019 April 30, 2020 15% 21н

 

ГЕНЕРАЛНИ ПОДАТОЦИ

  • -Во цените е вклучено: базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб, во текот на вечерата – вода, безалкохолен пијалок и џус од автомат, локално пиво и вино!
  • -Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек на 01.01.2020
    -Резервациите за Новогодишниот и Божиќниот период се прават со 100% уплата веднаш.
  • Новогодишна вечера – задолжителна – 70еур возрасен, 40 дете од 2-11.99год
  • Божиќна вечера – незадолжителна – 10еур возрасен, 5еур дете од 2-11,99год
  • -Baby cot – бесплатно

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса

 

Политика на отказ:

  • Сезона А и Б – до 10 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 1 ноќевање пенали
  • Сезона Ц – до 14 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 3 ноќевања пенали
  • Сезона Д – до 24 дена пред поаѓање без пенали, доцен  отказ 100% пенали