Сивири – Вила Анемохади

Сивири – Вила Анемохади

Вилата е лоцирана на  90 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба. Сите апартмани имаат  сопствена  тераса,комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина  1 пат во текот на престојот 

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ  https://goo.gl/maps/HrCEcu7EAYH2

Цените се изразени за НАЕМ на соба за 7 ноќевања

-20% попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019

-15% попуст за резервација и уплата  100% до 28.02.2020

-10% попуст за резервација и уплата  100% до 30.03.2020

Првите 2 термини и последните 3 се ПРОМО цени и не подложат на попуст.

АНЕМОХАДИ – СИВИРИ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2 + 2 АПП Коментар
16.05-23.05.2020 7 59 € Промо
23.05-30.05.2020 7 89 € Промо
30.05-06.06.2020 7 139 €  
06.06-13.06.2020 7 169 €  
13.06-20.06.2020 7 199 €  
20.06-27.06.2020 7 239 €  
27.06-04.07.2020 7 319 €  
04.07-11.07.2020 7 359 €  
11.07-18.07.2020 7 419 €  
18.07-25.07.2020 7 449 €  
25.07-01.08.2020 7 469 €  
01.08-08.08.2020 7 469 €  
08.08-15.08.2020 7 469 €  
15.08-22.08.2020 7 449 €  
22.08-29.08.2020 7 429 €  
 29.08-05.09.2020 7 319 €  
05.09-12.09.2020 7 *199€ Промо
12.09-19.09.2020 7 *159 € Промо
19.09-26.09.2020 7 89 € Промо
 • Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 61,8 денари.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања,
 • Користење клима уред,
 • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот

Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице
 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице

Попуст за деца:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена
 • Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТИМ Травел Битола.

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.