Сарти – Вила Панајота

Сарти – Вила Панајота

Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кој сакаат мирен и релаксиран одмор. Лоцирирана е на околу 100 метра до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2 таверни и супермаркет со пекара, како и неколку бич барови на плажа.

Во нашата понуда располагаме со овие типови на соби:

 • Трокреветна еко соба на приземје – со помала тераса лоцирана на преминот кон другите соби, комплетно ново изградени и реновирани
 • Трокреветна на приземје – со поголема тераса, комплетно ново изградени и реновирани
 • Трокреветна соба на 1ви спрат
 • Четворокреветна на приземје или  1 спрат, таа на приземје е исто така реновирана.

Сите соби содржат: сопствен тоалет, ТВ, интернет, чајна кујна, тераса, клима со доплата од 5еур.

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, и се резервира со 50% аконтација

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

ВИЛА ПАНАЈОТА – САРТИ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќ. 1/3 еко 1/3 приземје 1/4 еко студио коментар
24.05-31.05.2020 7 59 79 89 Промо цена
31.05-07.06.2020 7 99 119 129 Промо цена
07.06-14.06.2020 7 129 159 169 Промо цена
14.06-21.06.2020 7 179 229 239
21.06-28.06.2020 7 249 279 289
28.06-05.07.2020 7 319 359 379
05.07-12.07.2020 7 359 399 409
12.07-19.07.2020 7 369 409 419
19.07-26.07.2020 7 449 479 489
26.07-02.08.2020 7 449 479 489
02.08-09.08.2020 7 449 479 489
09.08-16.08.2020 7 449 479 489
16.08-23.08.2020 7 419 439 449
23.08-30.08.2020 7 399 419 429
30.08-06.09.2020 7 329 359 369
06.09-13.09.2020 7 259 289 299
13.09-20.09.2020 7 209 239 249
20.09-27.09.2020 7 149 169 179 Промо цена

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
  -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 

 

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* а уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

GPS: 40.080592 23.979175