Филип Втори Македонски 30 (Комплекс - БЕЗИСТЕН)   + 389 47 242 084   + 389 75 307 973 / 075 307 983       info@timtravel.mk

Сандански – Интерхотел 4*

Сандански – Интерхотел 4*

Сандански 15-17/11/2019
Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

ПРОДОЛЖЕН ПОПУСТ ДО 02.11.2019 

сместување во цена до 02.11 цена од 03.11
Двокревeтна соба 150€ 170€
Еднокреветна соба 105€ 115€
доплата на ден за лице
Дете од 0-03,99 год. во соба бесплатно
Допол.легло за дете 4-11,99 во соба 12 €
Допол.легло за дете 12–15,99 во соба 28 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Цените се за двокреветна соба за 2 лица за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ
Цените се за еднокревтна соба за 1 лице за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

тип на соба максимум капацитети
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

 

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок

Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

Доплата за превоз од/до Битола Доплата за превоз од/до Скопје
Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €
Возрасен     30 €
Дете 2-12 г. 15 €

 

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

15.11.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.

По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

1
6.11.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

17.11.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.


Напомена: 
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

За реализација со организиран превоз потребни се минимум 40 платенжни лица !!!                 


Попустот важи се до исполнувањето на собите кои се предвидени по промотивна цена!                  

Повеќе...

Close Menu