Парга – Вила Олива

Парга – Вила Олива

Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750 метри оддалеченост.

Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5еур на ден), располагаат само со двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и Трокреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање)

ГПС Координати: 39.285143, 20.413761

 

-20% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020

-12% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД
 • На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за 2 последователни термина, првите два и последниот термин се ПРОМО цени.
ВИЛА ОЛИВА – ПАРГА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 студио 1/3 студио Коментар
26.05-02.06.2020 7 59 69 Промо цени
02.06-09.06.2020 7 89 99 Промо цени
09.06-16.06.2020 7 139 159  
16.06-23.06.2020 7 199 219  
23.06-30.06.2020 7 269 289  
30.06-07.07.2020 7 289 309  
07.07-14.07.2020 7 329 359  
14.07-21.07.2020 7 399 439  
21.07-28.07.2020 7 429 469  
28.07-04.08.2020 7 429 469  
04.08-11.08.2020 7 429 469  
11.08-18.08.2020 7 429 469  
18.08-25.08.2020 7 409 449  
25.08-01.09.2020 7 379 419  
01.09-08.09.2020 7 329 359  
08.09-15.09.2020 7 289 309  
15.09-22.09.2020 7 199 209  
22.09-29.09.2020 7 139 149 Промо цени
 • Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.
 • Во цената не е вклучен превоз.

Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

 • Битола (Главна автобуска станица) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање кон Грција:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по МК време)

 • Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
 • Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос

 • Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТИМ Травел Битола